logo

21 Eylül 2007

Denizli’de atıkların ayrı toplanması projesi genişliyor

Denizli Belediyesi, evsel atıkların ayrıştırılarak ekonomiye kazandırılması için 22 mahallede sürdürdüğü çalışmalara 8 mahalleyi daha ekledi.
Denizli Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, 2 yıl önce pilot mahalle uygulamasıyla atıkların ayrıştırılmasına Çaybaşı, Musa, Gürpınar, Kayalık, Gürcan, Bahçelievler, Mehmet Akif Ersoy ve Barbaros mahallelerinde başladı. Belediye görevlileri, söz konusu mahallelerde ev ve iş yerlerine bilgilendirme broşürü dağıttı. Tüm konutlara 4’lü rulo halinde mavi torba bırakıldı. Dağıtımların her ay düzenli yapılacağı belirtilirken, ayrıştırılan değerlendirilebilir atıkların toplanma günü ve saatleri belli oldu.
Atıklar, Çaybaşı Mahallesi’nde Cuma günleri saat 09:00 ile 11:00 arasında, Musa ve Gürpınar mahallelerinde Cuma günleri saat 13:00 ile 15:00, Kayalık, Gürcan ve Bahçelievler’de Cumartesi günleri saat 09:00 ile 11:00, Mehmet Akif Ersoy ile Barbaros mahallelerinde yine Cumartesi günleri saat 13:00 ile 15:00 arasında toplanacak.
Denizli Belediyesi, atıkların ayrı toplanması çalışmalarını 55 mahallenin tamamında hayata geçirmenin çalışmalarını sürdürüyor.
(İHA)

Share