logo

24 Ağustos 2007

Denizli’de 5 bin çocuk ücretsiz basketbol öğrendi

Denizli Belediyesi, 55 mahalleye yaptırdığı 70 basketbol ve voleybol sahasında 5 bin çocuğa ücretsiz basketbol kursu veriyor. Bunun yanı sıra kursa katılan tüm çocuklara formaları da hediye ediliyor.
Denizli Belediyespor’un organize ettiği ve her gün 2 mahallede devam eden kurslar yoğun ilgi görüyor. Etkinlikle 7-17 yaş grubundaki çocuklar, kötü alışkanlıklardan uzak tutulup, sağlıklı ortamda spor yaparak kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. Çocuklara basketbol eğitimi Denizli Belediyespor Basketbol Takımı Antrenörü Kenan Akdeniz ve yardımcıları tarafından veriliyor. Dağıtılan formaları giyen çocuklar, basketbolun tekniklerini öğreniyor. Çocuklar, takım ruhu, birlikte çalışma, uyum ve
yeteneklerini skora yansıtma konusunda geleceğin birer yıldız basketbolcuları olacaklarını gösteriyor. Bu arada, aileler de çocuklarını izleme fırsatı buluyor.
Antrenör Kenan Akdeniz, etkinlikle çocukların basketbol sporuna olan ilgisinin arttığını, geleceğin basketbolcularının yetiştirilmesine destek olunmasının yanında sağlıklı yaşama da katkı sağlandığını söyledi. Akdeniz, etkinliklerin Eylül ayına kadar devam edeceğini sözlerine ekledi.

(İHA)

Share