logo

05 Kasım 2007

Denizli Valisi Hasan Canpolat, Acıpayam ve Tavas ilçelerinde incelemelerde bulundu

Denizli Valisi Hasan Canpolat, Tavas ve Acıpayam ilçeleri ile bazı belde ve köylerde incelemelerde bulundu.
İnceleme gezisine Vali Canpolat’ın yanı sıra Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fazıl Necdet Ardıç, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, Tavas Kaymakamı Yusuf Güler, Acıpayam Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Denizli İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Cemal Temizöz, İl Tarım Müdürü Yusuf Gülseven, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Taş da katıldı.
Vali Canpolat ve beraberindeki heyet Tavas Meslek Yüksekokulu olarak kullanılması düşünülen Tavas Yaprak Tütün İşletme Müdürlüğü depolarında incelemelerde bulundu. Buradaki incelemeler sonrasında konuşan Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi, Tavas’ın tekstil, konfeksiyon ve birçok sektörde Denizli’nin önemli ilçelerinden biri olduğunu söyledi.
Tavas Kaymakamı Yusuf Güler ise desteklerinden dolayı Vali Canpolat, Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi ve Rektör Prof.Dr. Necdet Fazıl Ardıç’a teşekkür etti. Tavas’ın bölgenin merkezi konumunda bir yer olduğunu anlatan Güler, şöyle konuştu: “Bu anlamda değişime ve gelişime sürekli açık bir yer. Sürekli halkımızdan bizlere üniversite yapılması konusunda talep gelmekte. Bütün kurumlarımızla iş birliği içerisinde umarım kısa sürede meslek yüksek okulumuzu ilçemize kazandıracağız.”
Rektör Prof.Dr. Fazıl Necdet Ardıç da konuşmasında, üniversite senatosunun bu konuda bir prensip kararı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “Bizim amacımız sıradan değil gerçekten bu bölge ve ülkeye katkıda bulunabilecek bir yüksek okulun altyapısını hazırlamak ve gerçekleştirmek. Tavas halkı, valimiz, belediye başkanımız ve yerel yöneticilerimiz konuyu destekliyor. Bu destek sürdüğü sürece bu proje gerçekleşecektir.”
Denizli Valisi Hasan Canpolat, açılacak olan meslek yüksek okullarının yeni kampüs alanları oluşturulması gibi yeni çalışmalar olduğunu söyleyerek, “Rektörümüzle bu kapsamda gezilerimiz oluyor. Bu gezilerden bir tanesi de Tavas’a oldu. Tavas’ta meslek yüksek okulu açılması gibi bir talep var. Bugün gezdiğimiz Tekel’e ait depolar son derecede uygun. Rektörümüzde çok uygun gördü. Biz de gerekli maddi ve teknik desteği vereceğiz. Umarım bu meslek yüksek okulu Tavas’a kazandırılır. Çünkü biz Tavas’ta buna
uygun büyük bir alt yapı gördük. Vatandaşlarımız da çok istekli. Bir meslek yüksek okulunun oluşması için sadece fiziki alt yapının değil, vatandaşların isteği ve talebi de çok önemli. Tavas’ta da bu fazlasıyla var ve bunu görmüş olduk.”
Vali Canpolat ve beraberindeki heyet sırayla Kızılcabölük beldesindeki yol çalışmaları, Kızılcabölük Sanayi Sitesi’nde Tavas Kaymakamlığı tarafından yaptırılan Kızılcabölük Hanife Paralı Endüstri Meslek Lisesi Halı Saha Tesislerinde, Acıpayam’da yapılmakta olan spor sahasında, Akalan beldesinde yapılmakta olan İlköğretim Okulu inşaatında incelemelerde bulundu. Buradan havucu ile ünlü Çakır köyüne giden Vali Canpolat ve beraberindeki heyet Çakır köyündeki Havuç Yıkama Tesisleri’nde incelemelerde bulundu,
köy kahvesinde vatandaşlarla sohbet etti. Çakır köyündeki incelemelerin ardından Kelekçi beldesindeki lise binasında, Eskiköy’de yapımı süren kanalizasyon şebekesi inşaatı ve Eskiköy İlköğretim Okulu’nda incelemelerde bulunuldu.

(İHA)

Share