logo

13 Ağustos 2013

DENİB Eski Başkanı Toprağa Verildi

Önceki akşam hayatını kaybeden Denizli İhracatçılar Birliği eski başkanı iş adamı Raşit Güntaş dualarla son yolculuğuna uğurlandı.

1953 yılında Denizli’de dünyaya gelen Denizli İhracatçılar Birliği eski başkanı ve Rateks firmasının kurucusu iş adamı Raşit Güntaş, uzun süredir mücadele ettiği kansere yenik düştü. Denizli iş dünyasının önemli isimlerinden biri olan 60 yaşındaki Raşit Güntaş, önceki gün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Evli ve 4 çocuk babası olan Güntaş, Denizli’deki işyerlerinin yanında, girişimci ruhuyla birçok ilde önemli fabrikaların temelini atmıştı. Ölümüyle Denizli iş dünyasını yasa boğan Raşit Güntaş, Göveçlik Mahallesi Merkez Cami’nde düzenlenen cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

Merkez Cami'ndeki cenaze törenine Denizli Valisi Abdülkadir Demir, AK Parti Denizli Milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Bilal Uçar, Denizli Belediye Başkan Yardımcıları Mahmud Güngör ve Sezai Günalp, Denizli Ticaret Odası Başkanı Necdet Özer, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, Denizli İhracatçılar Birliği (DENİB) Başkanı Süleyman Kocasert, iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri ile Güntaş ailesi ve bine yakın vatandaş katıldı. İşadamı Raşit Güntaş, öğle namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Göveçlik Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir büyüğünü, bir ağabeyini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadığını belirten AK Parti Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci, “Girişimci ruhuyla hepimize örnek olan Raşit ağabeyimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Denizli sanayisi ve sanayicisi girişimci bir ruhunu daha kaybetti. Çok üzgünüm. Allah’tan rahmet kederli ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

(İHA)

Share