logo

16 Ağustos 2013

CHP’nin Kardeş Şehir Projesi

CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya ve beraberindeki heyet, CHP'nin kardeş şehir projesi kapsamında CHP İzmir İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. İzmir’deki siyasi başarının sağlanması için yapılan çalışmaları analiz edeceklerini kaydeden Aslankaya, "İzmir’deki hemşehrilerim de partimize destek olmalı" dedi.

CHP Rize il yöneticileri, kardeş şehir kapsamında geçtiğimiz ay misafir ettikleri CHP İzmir örgütüne iadeyi ziyarette bulundu. Ziyarette CHP Rize İl Başkanı Mehmet Aslankaya, CHP Rize Merkez İlçe Başkanı Recep Durmuş, CHP Güneysu İlçe Başkanı Mustafa Kanbur, CHP Rize İl Genel Meclisi üyeleri Bedirhan Hacıislamoğlu ile Erdal Biber İzmirli partililerle bir araya geldi. Rize’den gelen heyet 3 gün sürecek gezi kapsamında İzmirli milletvekilleriyle buluşacak. İzmir’in tarihi ve doğal güzelliklerini de görme fırsatı bulacak Rizeli heyet, parti çalışmaları hakkında da bilgi alacak.

Ziyaret sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Karadenizli heyeti İzmir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Engin, "Rize’ye CHP örgütleri arasında kardeş şehir projesi kapsamında bir ziyaret gerçekleştirmiştik. Arkadaşlarımız zor koşullarda da olsa Rize’de CHP’nin bayrağını dalgalandırıyor. Önemli ve güzel çalışmalar yapıyorlar. Karadeniz’de güçlü adaylarla önemli bir başarı elde edileceğini düşünüyorum. Arkadaşlarımızı İzmir’de üç gün misafir edeceğiz. Kentin çeşitli yerlerini ziyaret edecekler. Belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle, ilçe başkanlarımızla görüşme fırsatı bulacaklar" dedi.

Tüm partililer olarak ülkenin geleceği için bütünlük içinde çalışacaklarını belirten Engin, "Cumhuriyet, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve çöken tarımın geleceği için mutlaka güç birliği yapmamız lazım. CHP artık herkesin rahatlıkla oy atacağı bir parti haline geldi. Toplumun sorunlarına çözüm üretmek görevimiz. İzmir’de çok sayıda Karadenizli büyük var. Bu vatandaşlarımızın İzmir’e çeşitli sektörlerde büyük katkıları var. Karadeniz insanının pratik zekası, heyecanı, girişimciliği kentimize yansımış durumda" diye konuştu.

 

"İZMİR’İ ANALİZ EDECEĞİZ"

CHP Rize İl Başkanı Aslankaya ise, Türkiye’nin bütün kentleriyle İzmir’i örnek alması gerektiğini söyledi. İzmir’deki siyasi başarının kendilerini de motive ettiğini vurgulayan Aslankaya, "İzmir’de 29 belediyeyi CHP alıyorsa düşünmek lazım. Bizim de bunun analizini yapmamız gerek. Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Kimin belediye başkanı olacağı önemli değil. Önemli olan ülkenin kaygan zemindeki gidişine ‘dur’ demek. Net olarak görülüyor ülkeye sahip çıkacak tek parti CHP’dir" ifadelerini kullandı.

 

(İHA)

Share