logo

12 Ağustos 2013

Çeşme Belediyesi Balık Restoranlarını Denetledi

Turizm cenneti Çeşme’deki et ve balık restoranları denetimlerinden “mükemmel” sonuç çıktığını söyleyen Tütüncüoğlu, “Çeşme markasını hak ettiğini bir kez daha kanıtladı” dedi

Çeşme Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, ilçede hizmet veren restoranlara denetim gerçekleştirdi. Çeşme Belediyesi Sağlık Hizmetleri ile birlikte doktor gözetimi altında, ilçedeki balık ve et restoranlarına gerçekleştiren denetimlerde işletmelerde bulunan gıdaların tazelik durumlarının yanı sıra korunma durumlarına, muhafaza edildiği ortama ve oluşan yemek atıklarının saklanma alanlarına kadar birçok kriter göz önüne bulunduğu belirtildi. Denetimlerin ani ve düzensiz bir periyotta yapıldığını, bunun sonucunda işletmelerin denetim yapılacağından habersiz olmasına rağmen alınan sonuçlardan memnun kaldıklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Faik Tütüncüoğlu, “İşletmelerin tamamı tam not aldı” dedi.

STANDRATLARIN ÜSTÜNDE TEMİZLİK

Gerçekleştirilen denetimler sonucunda Çeşme’deki et ve balık restoranlarının arasında ürün saklama koşulları ve temizlik kriterlerinin yasalarla belirlenenin çok üzerinde olduğu bilgisini veren Başkan Tütüncüoğlu, “İşletmelerimiz göz doldurdu” dedi. Nüfusun birden atması ve hizmet veren restoranların yaşadıkları yoğunluğa rağmen temizlikten ödün vermediklerini görmenin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Tütüncüoğlu, “Denetlediğimiz işletmelerle şunu bir kez daha gördük ki, Çeşme bugün olduğu yeri hak ediyor. Bunu bir kez daha kanıtladı. Marka değerini yükseltiyor, ‘Çeşme’ markasının hakkını sonuna kadar veriyor” diye konuştu.

(İHA)

Share