logo

05 Haziran 2013

Çandarlı’da Festival Havasında Gezi Parkı Protestosu

İzmir’in Dikili ilçesine bağlı Çandarlı beldesinde Taksim Gezi Parkı direnişine destek vermek ve polisin göstericilere uyguladığı orantısız gücü kınamak amacıyla protesto gösterisi düzenlendi.

Çandarlı Belediyesi önündeki Hürriyet Meydanı’nda dün akşam saat 21.00 itibarı ile bin kişiye yakın vatandaş gösteri yürüyüşü için toplandı. Toplanan kalabalık, sloganlarla, düdüklerle, ıslıklarla ve alkışlarla hükümetin Gezi Parkı'na yönelik politikasını protesto etti.

Festival havasında geçen kutlamalarda şarkılar söylendi, sahil kenarında meşaleler yakıldı. Katılanlar gönüllerince hem eğlendiler, hem de polisin Taksim Gezi parkında vatandaşlara yönelik tavrını protesto ettiler. “Her Yer Gezi Parkı, Her Yer Direniş” ve “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” dövizleri açan kalabalık, sloganlar atarak direnişe destek verdi. Protesto gösterisi sırasında evlerin balkonlarına çıkan vatandaşlar Türk Bayrakları'nı sallayıp, tencere ve tavalarla sesler çıkararak yürüyüş yapan grubu destekledi.

Yaklaşık bir buçuk saat süren yürüyüşün sonunda, göstericiler tekrardan belediye önünde toplanarak, “Hükümet İstifa” ve “Faşizm’e Karşı Omuz Omuza” sloganları attı.

Protestocular, yaklaşık iki buçuk saat süren gösterinin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

(İHA)

Share