logo

23 Ekim 2007

Bilgisayarlı eğitime kaymakam teşekkürü

Balıkesir’in Burhaniye ilçe Kaymakamı Bekir Şahin Tütüncü, Faruk Kızıklı İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Okulda bazı sınıfları gezen Tütüncü, derslerin bilgisayarla işlendiği görünce sevinerek müdür ve öğretmenlere teşekkür etti.
Kaymakam Bekir Şahin Tütüncü, Faruk Kızıklı İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Şağban ve okul müdürü Mustafa Yıldız tarafından karşılanan Tütüncü, bir sınıfta işlenen dersi izledi. Derslerin bilgisayarla işlendiğini gören Tütüncü, müdür ve öğretmenleri kutladı. İlçede eğitim olanaklarının çok iyi olduğunu belirten kaymakam Tütüncü, “Okullarımızın fiziki durumu çok iyi. Her okulumuzda bilgisayar sınıfları oluşturuldu. Birinci sınıf öğrencilerinin bilgisayarla ders yapmasına çok sevindim. Okullarımıza gereken desteği veriyoruz. Okullarımızda gelişen teknolojiden yararlanılmalı” dedi.
Küçük öğrencilere sorular soran kaymakam Tütüncü, okulun bilgisayar sınıfını da gezerek müdür Mustafa Yıldız ve öğretmenlerden bilgi aldı. Daha sonra yeni oluşturulan öğretmenler odasına geçen Tütüncü, kendisine gazoz ve kola ikram edilmesi üzerine okullarda süt içilmesini önerdi. Anne ve babaların da çocuklarına bu konuda örnek olmalarını isteyen Tütüncü, “Çocuklara süt içme alışkanlığı kazandırılmalı” diye konuştu.
Faruk Kızıklı İlköğretim Okulu’nun tercih edilen bir okul olduğunu belirten okul müdürü Yıldız, “Bu eğitim öğretim yılında işi sıkı tutarak bölgemiz haricinde öğrenci almadık. Böyle olunca da öğrencimiz sayımızda biraz düşüş oldu. Derlerde bilgisayar kullanmaya başladık. Bunun çok yararını görüyoruz” şeklinde konuştu.

(İHA)

Share