logo

25 Eylül 2007

Bayan milletvekilinden İGM Ziyareti

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve TBMM Plan Bütçe Komisyonu Üyei Ayşe Akbaş, İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Mehmet Akif Okur’u makamında ziyaret ederek, ildeki yatırımlar, meclis çalışkmaları ve KÖYDES çalışmaları hakkında bilgi aldı.
Balıkesir İGM Başkanı Mehmet Akif Okur, milletvekili Ayşe Akbaş’a ziyareti için teşekkür ederken, Balıkesir’in sorunlarının çözümü hususunda bütün milletvekillerinin el birliği yapıp çalışmaları gerektiğini söyledi. İGM Başkanı Okur, KÖYDES projesiyle ilgili olarak Balıkesir’in kendisinden daha az gelişmiş illerden bile az pay aldığına dikkat çekerek, bayan milletvekilinden bu yönde çalışmalara katılıp, destek vermesini istedi. Ziyarette AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Kamçı’nın eşlik ettiği Milletvekili Ayşe Akbaş ise Balıkesir’e hizmet etme noktasında iyi şeyler yapacağına inandığını vurguladı. Bayan milletvekili, “Diğer milletvekili arkadaşlarımla beraber birlik, beraberlik ve uyum içinde Balıkesir için güzel işler yapacağız. Göreve gelirken, ‘durmak yok yola devam’ dedik ve bu doğrultuda çalışmalarımız devam edecektir. Türkiye’nin ve Balıkesir’in hizmet açısından kaybedecek bir dakikası bile yoktur. Meclisin tatil olmasından dolayı seçim bölgemizde Balıkesir için neler yapabiliriz diye çalışıyoruz. Bu yüzden İGM başkanını ziyaret ederek Balıkesir’in yatırımları ve KÖYDES projeleri hakkında bilgi almak istedim” dedi.
MECLİSİN YARISI BAYAN OLMALI
İGM Başkanı Mehmet Akif Okur, Milletvekili Ayşe Akbaş’a İl Özel İdaresi Yatırım Programı ve KÖYDES projelerini kapsayan bir dosya verdi. Balıkesir’in uzun yıllar sonra bayan milletvekili olmasının sevincini de yaşadıklarını ifade eden Okur, “Türkiye’de yaşayan insanların yarısı bayan, bu durumda Meclisin de yarısının bayan olması gerekir. Hanımlar açısından çok önemli görevler üstlendiğinizin farkındayım” diyerek milletvekili Ayşe Akbaş’a başarı diledi.

(İHA)

Share