logo

08 Temmuz 2013

93 Yaşındaki Emekli Öğretmen ‘Sahte Para’ Yalanıyla Dolandırdı

Fethiye’de kendisini sivil polis olarak tanıtan bir kişi 93 yaşındaki Emekli öğretmeni "Sahte para ve dolar bulunduruyor muşsun, paralarına bakacağım" diyerek evine girip 600 TL’sini çalarak kaçtı.

Edinilen bilgiye göre; Fethiye’de Muammer Aksoy Caddesi numara 46 adresinde oturan 93 yaşındaki Emekli Öğretmen Hasan Ali Gavcar bankadaki emekli maşından para çektikten sonra evine geldi. İddialara göre Hasan Ali Gavcar evde yalnız vaziyetteyken uzun boylu bir kişi gelerek kendisini sivil polis olarak tanıttı. Yaşlı Emekli Öğretmen’e "Sen sahte para ve dolar bulunduruyor muşsun, aralarına bakacağız” diyen kişi evin içerisinde sözde aramada yaptı. Hasan Ali Gavcar bankadan çektiği 600TL parasını gösterip bunların sahte olamayacağını söyledi. Dolandırıcılık ve hırsızlık amacıyla eve giren kendisini sivil polis olarak tanıtan kişi Hasan Ali Gavcar’a başka yerde para olabileceğini belirtip aratmayı sürdürünce 600 Tl’yi alıp kayıplara karıştı. Yaşlı emekli öğretmen polise başvurdu. Olay yeri inceleme ekipleri kendini sivil polis olarak tanıtan kişinin parmak izini ararken polis heryerde yaşlı emekli öğretmenin emekli maaşını çalıp kaçan kişiyi arıyor.

Emekli Öğretmen Hasan Ali Gavcar, evine gelen kişinin kendini sivil polis olarak tanıttığını beliretek, "Bana 'Sahte para ve dolar taşıdığımı' söyledi. 'Yanlışlık var' dememe rağmen paralarıma baktı. 600 TL’yi alıp kaçtı. Ben emekli maaşı ile geçinen kişiyim. 600 TL’mi çaldılar. Bu kişinin bir an önce adalete teslim edilmesini istiyorum" dedi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

(İHA)

Share