logo

06 Şubat 2007

6 AYDIR KAYIP OLAN EŞİNİ ARIYOR

Kütahya’da, işçi emeklisi Şevket Peşin, 6 ay önce ‘Komşuya gidiyorum’ diyerek evden ayrılan ve bir daha geri dönmeyen eşini arıyor.
Kütahya’nın merkeze bağlı Ilıca Beldesi’ndeki evinden 6 ay önce akşam saatlerinde ‘Komşuya gidiyorum’ diyerek ayrılan Münevver Peşin (63), ortadan kayboldu. Şevket Peşin, karısının eve dönmemesi üzerine durumu jandarmaya ve Cumhuriyet Savcılığı’na bildirdi. Yapılan aramalar sonuçsuz kaldı, Münevver Peşin’in izine raslanılamadı.
Kütahya Azot Fabrikası’ndan emekli olan Şevket Peşin, 45 yıllık eşini her yerde aradığını ancak bulamadığını söyledi. Bir ay önce evini telefonla arayan bir kişinin kendisine, ‘Karından boşan’ diyerek telefonu kapattığını, buna bir anlam veremediğini belirten Şevket Peşin, ”Kimin telefon ettiğini bilmiyorum. Ancak eşimin hayatından endişe duyuyorum” dedi.
Eşinin evden kaçması için hiçbir sebebinin olmadığını kaydeden Şevket Peşin, eşini bulanları mükafatlandıracağını söyledi. Şevket Peşin, evli olan kızı Fatma Akman ile birlikte eşini aramayı sürdürdüklerini belirtti.
(İHA)

Share