logo

28 Ağustos 2013

47 Yıl Sonra Anıları Tazelediler

Ödemiş’in eski adı Adagide olan Ovakent Beldesi'ndeki Merkez İlkokulu 5/C sınıfı 1966 mezunları düzenlenen kahvaltı organizasyonunda 47 yıl sonra tekrar bir araya geldi.

Yaklaşık yarım asrın ardından Zeytinlik Gölland Restoran’da düzenlenen kahvaltıya, 36 öğrenciden 20’si katıldı. 1985 yılında Antalya Kaş'a yerleşen aynı sınıftan mezun olan işadamı Turgay Özkan'ın uzun çalışmalar sonrası bir araya topladığı sınıf arkadaşları çocukluk günlerine bir nebze de olsa geri döndüler.

ÖĞRETMENLERİNE ULAŞMAK İSTİYORLAR

Öğrencilik yıllarına ait siyah beyaz fotoğraftan yola çıkarak, 36 kişiden 25 kişiye ulaşabilen Turgay Özkan, “Çalışmalarım sonucunda sınıf arkadaşlarımdan 4’ünün vefat ettiğini öğrendim. Elazığlı olan sınıf öğretmenimiz Süheyla Canaydın’ın da evlilik sonrası soyadı değiştiği için kendisine ulaşamadım. Ama 50. yıl programımızda onu da bulacağıma söz veriyorum” dedi.

“ÇOCUKLARIMIZ DA ARKADAŞ OLSUNLAR”

Bu tür organizasyonların dostluk bağlarını güçlendireceğini belirten Özkan “Torunlarımızın yani geleceğimizin birbirinden kopmamaları adına örnek bir çalışma gerçekleştiriyoruz. Değerlerimizi, dostluklarımızı unutmamak için böyle organizasyonlar geçek anlamda önem taşıyor. Geçen sene de Bademli’de düzenledik. Keşke daha önceki yıllarda yapabilseydik de vefat eden arkadaşlarımızı son bir defa daha görseydik. Aslında biz bu sayede çocuklarımızın da arkadaş olmasını istiyoruz. Bundan sonraki tek amacım ulaşamadığım arkadaşlarımızı ve Süheyla öğretmenimizi bulmak. Genç arkadaşlar da bizim kadar arayı açmadan buluşsunlar, arkadaşlık bağlarını koparmasınlar” şeklinde konuştu.

Eski arkadaşlar gelinleri, damatları ve çocuklarını da tanıştırdılar. 47 yıl sonra tam olmasa da siyah beyaz fotoğrafla aynı pozu vererek, bu güzel organizasyonu ölümsüzleştirdiler.

 

 

(İHA)

Share