logo

15 Ağustos 2013

2014 Yerel Seçimlerine Doğru

Çiğli Belediye Başkanı aday adaylığını geçtiğimiz günlerde açıklayan Birol Soylu CHP İzmir İl Başkanı Ali Engini ziyaret etti. Soylu bu zamana kadar Çiğli adına yapacağı projeler hakkında açıklamalarda bulunduğunu ifade ederek bu kez ziyaret amacının CHP'de aldığı terbiye ve disiplin doğrultusunda ilk ziyaretini kendi yuvasına gerçekleştirmek olduğunu dile getirdi. "Bu süreci tatlı başlatarak tatlı sürdürmek istiyoruz" diye söze başlayan Birol Soylu, Ali Engin'e lokum ikram etti. Yaptığı bu ziyaretin başlangıç olduğunu söyleyen Soylu, seçim sürecine start verdiğini açıkladı. Bu görev için kendisinin ve ekip arkadaşlarının hazır olduğunu ifade eden Soylu'ya, CHP İzmir İl Başkanı Engin'den 'Kendisi çalışmalarıyla partimize örnek oluyor' sözleriyle destek geldi.

Seçim sürecine start verdiğini belirten Soylu, "Alanlarda daha çok bulunacağız. Yıllardır söylediğim şeyi söylüyorum aday adaylarıyla el ele kol kola, birlik ve beraberlik içerisinde halkın çıkarlarını kendi çıkarlarımızın önünde tutarak bu süreci geçireceğimizi umuyorum. Bizim hiç bir partiliyle sorunumuz yok. Bizim sorunumuz iktidarladır. Hangi örgüt aday olduysa onun arkasında olacağız" dedi.

Birol Soylu'nun bugüne kadar parti içinde yaptığı çalışmaları taktir ettiğini belirten Ali Engin, "Siyasi hayatına Çiğli Belediye Başkanı olarak devam etmek adına bir iddası var. Doğru, seviyeli ve partimize yakışan bir çabası var bunları taktirle izliyoruz. Partimizin yeni dönem siyaset üslübuna uygun, yapıcı, bütünleştirici pozitif ve toplumun önceliklerini belirlemeye yönelik çabalar gösteren bir anlayış içerisinde bu anlayışından dolayı kendisini kutluyorum. Ortak akıl ile ortak kararlar alınması lazım bu yolda Birol arkaşımıza başarılar diyorum" şeklinde konuştu.

 

(İHA)

Share