logo

08 Eylül 2017

“SÜTTE LEKE OLUR, EFELER BELEDİYESİ’NDE OLMAZ”

Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, bir internet haber sitesinde yayımlanan “Efeler Belediyesi’ne Baskın!” haberini Belediye Meclis toplantısında yalanladı.
“Sütte Leke bulabilirler ama, Efeler Belediyesi’nde bulamazlar.” diyen Başkan Özakcan, Sosyal medyadan Efeler Belediyesi’ne bir takım saldırıların yapıldığını, bu saldırıların ahlak ve insanlık dışı olduğunu belirterek; “Bunları ne basın ahlakıyla, ne de insanlıkla bağdaştırmak mümkün değil. Efeler Belediyemizi hiç kimse, hiçbir suretle ve nedenle karalamayaz, suçlayamaz. Bizlere atmak istedikleri o çamur döner kendi suratlarına sıvanır yapışır.” dedi.
Özakcan toplantıda, internet sitesinde yayımlanan haber için hazırladığı şu cevap ve düzeltme metnini okudu:
CEVAP VE DÜZELTME
“07.09.2017 tarihinde www.aydinpost.com internet sitesinde ‘Efeler Belediyesi’ne Baskın! Polis Arama Yapıyor’ başlığıyla yapılan haberde gerçek durumdan farklı olarak belediyemizde Emniyet güçlerince operasyon yapılmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışılmıştır.

Emniyet Müdürlüğü mensubu iki polis memurunun yürütülen bir soruşturmaya ilişkin talep ettiği evrakın ivedi olması dolayısıyla elden almak amacıyla başkanlığımızın ilgili birimine intikal etmesinden ibaret olan bu olay; sanki belediyemize düzenlenen bir baskınmış gibi infial yaratmaya, aleyhte algı oluşturmaya dair çabadan ibarettir.

Basın yayın organları meslek ilkeleri ve ahlakı gereği toplumsal nitelik taşıyan bilgi ve haberlerin sorumluluğunu taşımak zorundadır. Ancak bu ilkelere ve ahlaka aykırı olarak yapılan haber içeriğinin gerçeği yansıtmadığını kamuoyuyla saygıyla paylaşırım.”

“SÜTTE LEKE BULABİLİRLER AMA BELEDİYEMİZDE BULAMAZLAR”

Başkan Özakcan ayrıca, yürütülen soruşturma ile ilgili olarak ise; “Bahsi geçen soruşturma geçtiğimiz günlerde çöp ihalesi ile ilgili bir konu içindi. Bir şikayet üzerine yapılan soruşturmaydı. Belediyemiz adına hiçbir aykırılık söz konusu değildir. Ayrıca Efeler Belediyesi ve halkımız lehine sonuçlanmış bir ihaledir. Sütte leke bulabilirler ama Efeler Belediyesi’nde bulamazlar.” diye konuştu.

Başkan Özakcan’ın açıklamasının ardından Meclis toplantısına geçildi. 15 gündem maddesinin görüşülerek oy birliği ile kabul edildiği toplantı 2 Ekim 2017 Pazartesi toplanmak üzere son buldu.

(KUDRET CAN)

 

Share