logo

08 Eylül 2017

GÖRME ENGELLİLERE AFET EĞİTİMİ

Aydın İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Görme engelliler için afet eğitim programı düzenledi.
6. Nokta Körler Derneği Aydın Şubesi’nde düzenlenen eğitime; Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, AFAD İl Müdür Vekili İrfan Aral, 6. Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ve dernek üyeleri katıldı.
Eğitim öncesi konuşan Aydın Vali Yardımcısı Ömer Faruk Günay, germe engelliler için düzenlenen bu eğitimin AFAD için de bir ilk olduğunu belirtti.

Bu eğitim programının bir başlangıç olduğunu vurgulayan Günay, Aydın’ın deprem bölgesi olması nedeniyle engelli ya da engelsiz herkesin deprem anında neler yapılması gerektiğini bilmesi gerektiğini söyledi.
6. Nokta Körler Derneği Aydın Şube Başkanı Bayram Özen ise, dernek olarak yapmış oldukları taleplerinin anında cevap bulması nedeniyle Vali Yardımcısı Günay’a ve AFAD İl Müdürlüğü personeline teşekkür etti.
Yapılan konuşmaların ardından AFAD Şube Müdürü Eğitmeni Suat Sönmezışık, görme engellilere deprem sırasında yapılması gerekenleri anlatırken aynı zamanda Aydın Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde görevli eğitmen Niyazi Kocabıyık da olası bir yangında alınabilecek önlemleri ve yapılması gerekenler konusunda bilgilendirmede bulundu.
(KUDRET CAN)

Share