logo

11 Temmuz 2017

Elektrik Kesintisi Mahalleyi Felç Etti

Aydın’ın Efeler kent merkezindeki Güzelhisar Mahallesi’nde başlayan elektrik kesintisi, mahallede hayatı adeta felce uğrattı.

Saat 16.30’a doğru başlayan kesinti yüzünden, Güzelhisar Mahallesi Yedi Eylül Caddesi’ndeki işyerleri ve esnaf çok zor durumda kalırken, arızanın üzerinden 1 saatten fazla zaman geçmesine rağmen AYDEM Çağrı Merkezi net bir bilgi veremedi.

Mücadele Gazetesi olarak çağrı merkezini 2 defa aramamıza rağmen, arızanın mahiyeti ve ekiplerin olaya ne şekilde müdahale ettiklerine dair hiçbir bilgi verilmedi.

Aydem Çağrı Merkezi görevlileri özetle; anlık arıza olaylarında ekiplerden kendilerine arızaların niteliği hakkında herhangi bir geri dönüş yapılmadığını, bu nedenle bilgi veremediklerini ifade ettiler.

Mücadele olarak, bunca yıldır arızaya müdahale eden saha ekiplerinin neden arızanın mahiyeti hakkında çağrı merkezine bilgi vermediğini, bu konuda kurumun neden müşterilere şeffaf bilgilendirme yapacağı bir işleyiş kurmadığını sormamıza rağmen doyurucu bir yanıt alamadık.

Yedieylül Caddesi’nde bulunan esnaflar, kesintinin uzaması nedeniyle zarara uğradıkları için duruma tepki gösterdiler. Bir market sahibi, yılın bu en sıcak günlerinde buzdolabındaki dondurulmuş ürünlerinin erimesinin kendisi için büyük bir maddi zarar anlamına geleceğini söyleyerek, “Bu işyerlerinin zararlarını kim ödeyecek?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Arızanın üzerinden 2 saate yakın bir süre geçmiş olmasına rağmen, haberin yayına hazırlandığı dakikalarda kesinti sürüyordu.

(GÜÇLÜ ÇEZİK)

Share