logo

18 Ağustos 2017

EFELER BELEDİYESİ ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETTİ

Efeler Belediyesi’nin Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Tepecik Şantiyesi ve yeni araçların tanıtımı düzenlenen törenle gerçekleşti.
Törende konuşan Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan; “Hizmet ettiğimiz halkın daha yaşanabilir bir Efeler İlçesinde yaşaması için çaba sarf ediyoruz.” dedi.
ARAÇ FİLOSUNA YENİ ARAÇLAR KAZANDIRILDI
Efeler Belediyesi Tepecik Şantiyesine; 1 adet 50+2 kişilik otobüs, 2 adet ikram aracı, 1
adet ses yayın aracı, 2 adet kazıcı yükleyici kepçe Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Tepecik Şantiyesi araç filosuna kazandırıldı.
Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan başta olmak üzere törene; Belediye Başkan Yardımcısı Cemil Halis Günday, Fen İşleri Müdürü Figen Çakırtaş, daire müdürleri ve belediye çalışanları katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Efeler Belediye Başkanı Mesut Özakcan, göreve geldikleri günden bu yana toplamda 28 adet iş makinesi aracını Devlet Malzeme Ofisi’nden satın alarak Efeler Belediyesi’ne kazandıklarını belirterek; “Gerçekleştirdiğimiz tüm faaliyetleri sosyal demokrasinin temel değerlerinden katılımcılık ve halk odaklı yerel yönetim anlayışıyla yürütürken, çalışmalarımızda da mevcut sorumluluklar çerçecesinde kamu kaynaklarının halkın yararına kullanılması için çalışıyor, hizmet ettiğimiz halkın daha yaşanabilir bir Efeler İlçesinde yaşaması için çaba sarf ediyoruz.” dedi.
“HİZMET ÜRETİYORUZ”
“Efeler Belediyesi olarak hizmet odaklı yerel yönetim anlayışıyla çalışıyor ve hizmet üretiyoruz.” diyen Özakcan konuşmasında şunları kaydetti;
“Hizmetlerimizi üretirken bir yandan da daha iyi hizmet ve çalışmalar üretebilmek amacıyla Belediyemiz birimlerinin de fiziki mekanlarını ve tesislerini iyileştirmeye geliştirmeye çalışıyoruz. Bugün de yatırım ve hizmet anlamında bir belediye için en önemli birimlerden olan Fen İşleri Müdürlüğü şantiyesi ile makine ikmal bakım onarım tesislerinin açılışında sizlerle bir araya geldik. Şantiyemizde Efeler İlçesinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere marangozhane, demir atölyesi, elektrik, inşaat ve yol birimlerine ait atölyeler ile makine ikmal bakım ve onarım atölyeleri ile tüm araçların makine parkı bulunmaktadır.”
“600 BİN M2 YOL DÖŞEMESİ YAPTIK”

Efeler Belediyesi’nin 2014 yılından bugüne Efeler İlçesi genelinde köyden mahalleye dönüşen mahalleler dahil toplamda 600 bin m2 yol döşeme işi yapıldığını vurgulayan Özakcan; “Faaliyetlerimizi yerine getirirken, kamu kurumu olmanın getirdiği özen ve dikkati ön planda tutuyor, bunun yanında halkın belediyesi olmanın gerektirdiği katılımcılık ve şeffaflığı da göz ardı etmiyoruz. Tüm araçlarımızın ve şantiye tesislerimizin belediyemize, çalışanlarımıza ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

(KUDRET CAN)

 

Share