logo

07 Ekim 2017

CHP Gençlik Kolları Başkanı, İlçe Başkanı ve Sandık Kurulu Hakkında Şikayetçi Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Aydın Efeler İlçesi Meşrutiyet Mahallesi’nde yapılan seçimlerde sandıktan çıkan oy sayısının hazirun sayısından fazla çıkması üzerine seçimler iptal oldu.
Delege seçimlerinde yaşanan durumun ne partiye ne de demokrasiye yakışmadığını belirten CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, mevcut ilçe başkanını sert bir dille eleştirerek “İlçe başkanı ve sorumlular hakkında hem savcılığa hem de Genel Merkez’e suç duyurusunda bulunup şikayette bulunacağız” dedi.
Efeler ilçesi Meşrutiyet Mahallesi’ndeki delege seçimlerinde yaşananların ardından seçimlerin iptal edildiğini belirten CHP Aydın İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, “Hazirunda oy kullanan kişi sayısı 285, sandıktan çıkan oy sayısı 320. Biz hazirunu kontrol ettiğimizde belli benzerlikleri olan bir tersten bir düzden tek kalemle atılmış alt alta imzalar var. Bir hile yapıldığı belli. CHP’ye yakışmayan bir ilçe başkanı ve sandık kurulu vardır. Ben buradan hepsini kınıyorum. Gerekli mercilere gidip şikayette bulunacağız. CHP’ye yakışmayan bir ilçe başkanı ve sandık kurulu seçimi elini yüzüne bulaştırmıştır. Bizler demokratik bir ortamda seçimin devam etmesi taraftarı iken onlar seçimi ellerine yüzlerine bulaştırıp seçime şaibe karıştırmıştır. Bu 35 oyun nereden geldiğinin ve o sandığa nasıl girdiğinin hesabını vereceklerdir. Biz hukuki olarak ve tüzüksel anlamda yasal tüm yolları kullanacağımızı kamuoyuna açıklıyoruz. Genel merkeze de bu konuyu ileteceğiz. Hem genel merkeze hem de savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi. (İHA)

Share