logo

AYDIN’DA HALUK LEVENT RÜZGARI

7 Eylül Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95’inci yıl dönümü kutlamalarında sahne alan sanatçı Haluk Levent performansı ile Aydınlıları coşturdu.
Aydın’ın kurtuluşunun 95’inci yılı etkinlikleri kapsamında Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen konserde İzmir Marşı ile Aydınlılara seslenen ünlü sanatçı Haluk Levent, Türk bayrakları ile kendisine eşlik eden hayranlarına dostluk ve kardeşlik mesajı da verdi.
Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen konsere; Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Başkan Yardımcısı Evrim Karakoz, CHP İl Başkanı Bayram İnci, İlçe Başkanı Mehmet Şık, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DOSTLUK VE KARDEŞLİK MESAJI
Konser öncesi; “Selam olsun bu destanı yazanlara, selam olsun bu gururu bize yaşatanlara, selam olsun Aydın efelerine, selam olsun efe torunlarına. Selam olsun Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına” diyerek seslenen Başkan Çerçioğlu; ” Bu topraklar ya bağımsızlık, ya ölüm diyerek, işgalcilere dur diyen, milli iradenin vücut bulduğu topraklardır. Bu topraklar işgalcilere karşı kanıyla, canıyla hak ettikleri dersi veren Efeler diyarıdır. Bu meydan özgürlük meydanıdır. Bu meydan demokrasi meydanıdır, bu meydan dostluk, kardeşlik, hoşgörü meydanıdır. Bizlere bugünleri yaşatan, bu şanlı bayrağımızı özgürce dalgalandıran, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitleri rahmetle, minnetle anıyorum.” diye konuştu.
TOPUKLU EFE’DEN ZEYBEK

Çerçioğlu’nun konuşmasının ardından Türk bayrakları ve alkışlar eşliğinde sahneye gelen sanatçı Haluk Levent, sevilen şarkıları ve mükemmel sahne performansı ile Aydınlılara unutamayacakları anlar yaşattı.

Levent ayrıca “Deniz Üstü Köpürür” parçasını seslendirirken Başkan Çerçioğlu’nu da Efeler ile birlikte sahneye davet ederek Zeybek oynamasını istedi.
Çerçioğlu, sanatçı Levent’i ve Aydınlıları kırmayarak sahnede Efeler ile birlikte Zeybek oynadı.

Konserinde, Aydınlılara sık sık dostluk ve kardeşlik mesajları veren sanatçı Haluk Levent’in halkın arasına girerek hayranları ile buluşması ise izdihama neden oldu.

İzmir Marşı ile başlayıp yine İzmir Marşı ile biten konser havai fişek gösterileri ile son buldu.

(KUDRET CAN)

Share