logo

06 Eylül 2017

AKIN’DAN 7 EYLÜL MESAJI

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Akın; “Aydın; Kurtuluş Savaşı’nın milli mücadele ruhunun canlandığı, milli mücadele ateşinin yandığı efeler diyarıdır. Kurtuluş Savaşı’nın eşsiz kahramanları yurdun her yerinde baş gösteren açlığa, kıtlık ve yokluğa, cephanesizliğe, her türlü imkansızlığa rağmen direndiler, savaştılar ve canları pahasına bugün hür ve bağımsız bir hayat sürülen aziz vatanı bizlere miras bıraktılar.” dedi.
“ŞEREFLİ TARİHİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ”
Milli birlik kahramanlık destanına dönüşen bu mücadelenin en çetin sahnelerinin Aydın ve ilçelerinde yaşandığını vurgulayan Akın; “Bu topraklar üzerinde yaşayan herkes her günü 7 Eylül ruhuyla yaşamalı, ülkemizi ve milletimizi aydınlık günlere ulaştırma gayesiyle çalışmalı, üzerine aldığı her türlü görevi, bu vatanı miras bırakan atalarımıza layık bir şekilde yerine getirmelidir. Bu şanlı, şerefli tarihimizle övünüyoruz. 95 yıl öncesinin ruhuyla Devletine, Cumhuriyetine, Demokrasisine sahip çıkan bir millet var.” ifadelerini kullandı.
“AMACIMIZ, MUTLU, HUZURLU BİR AYDIN VE TÜRKİYE YARATMAK”
Akın mesajında; “Amacımız, herkesin çok daha mutlu ve huzurlu olduğu bir Aydın ve Türkiye yaratmak olmalıdır. Birbirimize sahip çıkmalı, kardeşlik hukukumuzu geliştirmeli, huzur ortamı yaratmalıyız. Milli Mücadele meşalesinin yakıldığı Aydın’ımızın kurtuluşunun 95’inci yıl dönümünü büyük bir gururla kutluyor, başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, şehrimizin ve ülkemizin kurtuluş mücadelesi, bölünmez bütünlüğü uğrunda bu güne kadar kaybettiğimiz tüm şehit ve gazilerimizi, bu mücadelede kendilerini düşmana karşı siper eden Aydın ve Ege’nin simgesi Efelerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm Aydınlı hemşerilerimizin 7 Eylül Kurtuluş Bayramını kutluyorum” dedi.
(FİLİZ DİNDAR)

Share