logo

19 Mayıs 2017

19 MAYIS COŞKUYLA KUTLANDI

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 98. yılı coşkuyla  kutlandı.
19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı. 
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çelenk sunumunun ardından Ted Koleji Bandosu eşliğinde Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Beşir Çeken; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da tutuşturduğu Kurtuluş meşalesinin, Anadolu’da elden ele, gönülden gönüle dolaşmasının ve tarihe altın harflerle yazılan Kurtuluş mücadelemizin başlangıcının 98. yıl dönümünde, milletimizin o gün taşıdığı heyecan ve coşkuyla sizleri saygıyla selamlıyorum.” dedi.
“TÜRK GENÇLİĞİ, TÜRKİYE’Yİ AYDINLIK YARINLARA TAŞIYACAK”
19 Mayıs’ın aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırası olduğunu vurgulayan Çeken; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp, İstiklal Mücadelemizi ateşleyişini temsil eden 19 Mayıs, aynı zamanda bir milletin yeniden diriliş destanının da sarsılmaz bir hatırasıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Türk Gençliğine armağan edilen bu değerli emaneti korumak gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençliğimiz başta olmak üzere hepimizin sorumluluğudur. Türk gençliği ecdadından aldığı ilhamla Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak, dünyaya örnek olacak ve milletçe hepimizi gururlandıran çalışmalara imza atacak kudrete ve vizyona sahiptir.” şeklinde konuştu. 
“TÜRK GENÇLİĞİ, ÜZERİNE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRECEKTİR”
Türk gençliğinin üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getireceğini ifade eden Çeken; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümü yaklaşırken ülkemizin demokratik standartlarının gelişmesi ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkma hedefine doğru, hızla ilerlemesi için Türk Gençliği üzerine düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirecektir. Türkiye Cumhuriyeti’nin istiklalinde gençlerin cephenin en ön saflarında verdiği kararlı ve cansiperane mücadelenin, İstikbal mücadelemize de ışık tuttuğuna inanıyoruz.” dedi.
ADNAN MENDERES STADYUMU
Çeken’in konuşmasının ardından kutlama programının yapılacağı Adnan Menderes Stadyumu’na kortej yürüyüşü gerçekleşti.
Stadyumda gerçekleşen programa; Aydın Valisi Ömer Faruk Koçak, CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Garnizon Komutanı Albay Mehmet Parım, Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, İl Müdürleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Aydın Fen Lisesi Öğrencisi Mehmet Batuhan Candar’ın Gençlik adına konuşması ile başlayan program, Aydın Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi Muhammet Burak Hünük’ün Atatürk’ün Gençliğe Hitabını okuması ile devam etti.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin Aydın Yöresi ve  Jimnastik Grubu öğrencilerinin gösterileri  coşkuyla izlenirken, Cumhuriyet Anadolu Lisesi Step-Aeorobik Takımı’nın  gösteri ise izleyicilerden büyük alkış aldı.
SPORTİF MÜSABAKALARDA DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle düzenlenen spor müsabakalarında Genç Erkekler kategorisinde il birincisi basket takımı kaptanı Barış Burak Durmuş’a, Yıldız Erkekler Kategorisinde İl Birincisi basket takımı kaptanı Oğuz Varol’a, Genç Kızlar kategorisinde Masa Tenisi il Birincisi Damla Yılmaz’a, Genç Erkekler kategorisinde Masa Tenisi il birincisi Mehmet Coşar’a, 10 yaş Altı kategorisinde Satranç İl Birincisi Baturalp Bostan’a, 18 yaş altı kategorisinde Satranç il birincisi İsmail Ayhan’a, Genç kızlar kategorisinde İl Birincisi Voleybol Takım kaptanı Hande Salış’a, Genç Kızlar tabanca kategorisinde Atıcılık il birincisi Göksu Özge Arslan’a, Genç erkekler tabanca kategorisinde Atıcılık il birincisi Tahsin Gültepe’ye,  Genç Kızlar tüfek kategorisinde Atıcılık il birincisi Gökçe Simge Arslan’a, Genç Erkekler Tüfek kategorisinde Atıcılık il birincisi Hamitcan Kulak’a Vali Ömer Faruk Koçak tarafından ödüllerinin verilmesinin ardından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün sportif ve kültürel faaliyetlerinin sergilendiği standların gezilmesi ile sona erdi.
(KUDRET CAN)

Share