logo

GENÇLİK ve SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ ÇALIŞANLARINA MAAŞ PROMOSYONU MÜJDESİ!

Büro Memur-Sen Aydın Şubesi Başkanı Kamil Pehlivan yaptığı basın toplantısında, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde çalışan sendika üyelerine, maaş promosyonlarının ödenmesinin sağlandığını belirtti ve özetle şunları söyledi;
“Bilindiği gibi 2006 yılında Hükümet ile yapılan toplu görüşmelerde diğer iki Konfederasyon masadan çekilmiş olup, sadece Memur Sen masada kalarak sonuna kadar memur haklarını savunmuştur. Bu görüşmeler sonucunda Memur-Sen ile Hükümet arasında yapılan protokol hayata geçirilmeye başlanılmıştır.
Bunlardan birisi de bankaların Kurumlara vermiş olduğu Promosyonların 3/1’nin Kuruma kalması 3/2’sinin de Memurlara dağıtılması hususudur. 2006 ve 2007 yılından itibaren bu kazanımlar uygulanmaktadır. Kurumlar bu paraları Memur arkadaşlara dağıttıkça diğer sendikalar sanki bu hakkı kendileri almış gibi sitelerinde yayımlamaktadırlar.
Bu kazanım Aydın ilimizde de hayata geçirilmeye başlanılmıştır. Sendikamız iş kolu koduna bağlı Aydın Bölge Çalışma Müdürlüğü ilk ödemeyi yapmıştır. Burada çalışan arkadaşlarımıza hayırlı olsun. Diğer bir kurum olan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde dün sendika temsilcisi arkadaşımızın İl Müdürü Cevat Ercan beyle yaptığı görüşme sonucu Müdürlüğün alacağı banka promosyonun memur arkadaşlarımıza dağıtacağı kararı alınmıştır. Gençlik ve Spor Müdürlüğü çalışanlarına bu para hayırlı olsun. Bu konuda emeği geçen Cevat Ercan beye teşekkür ediyoruz.
Sendika olarak yapılan iyi şeyleri her zaman alkışladığımızı, yanlışların ise ısrarla karşısında dik duruş gösterdiğimizi tekrar ifade ederek sizlerin huzurunda hepinize teşekkür ederim.”
(Mücadele)

Share