logo

Cumhurbaşkanı adayının kişiliği, nitelikleri stratejik derecede önem taşımaktadır

MHP Aydın Milletvekili Recep TANER ilçe ve köy ziyaretlerine devam ediyor. MHP Germencik İl Genel Meclisi üyesi Adil Turgut GÖKÇEN ve Germencik ilçe yöneticileri ile birlikte gittiği Meşeli ve Çarıklar köylerinde vatandaşların yoğun sevgi gösterileri ile karşılaşan TANER burada vatandaşlara hitaben bir konuşma yaptı. Konuşmasında yapılan 22 Temmuz seçimleri ile MHP’den Milletvekili seçildiklerini artık seçimlerin bittiğini ve hizmet etme zamanı olduğunu bunun içinde MHP’ye oy veren vermeyen herkesin milletvekili olarak ve halkın asil kendilerinin vekil olduklarını unutmadan çalışmalara devam edeceklerini belirtti. Taner konuşmasında gücünü milletten almış bir parti olarak da milletin vekili olarak kendisine verilen vekâlet ile hizmet noktasında sürekli hemşehrileri ile birlikte olup çalışmalara devam edeceklerini belirtti.
Taner “Ülkemiz zor bir süreçten geçmektedir. Bu sü reç içerisinde MHP olarak bizlerin rahatsızlık duyduğu gelişmelerin yanı sıra yapmamız gerekenleri de gör mekteyiz. Her şeyden önce MHP olarak bu ülkede de mokratik rejimin ve demokrasinin mutlaka kesintisiz ola rak devam etmesinden yanayız. Seçimler öncesi MHP ve CHP’yi eşdeğer iki parti olarak göstermek isteyen zih niyetlerin söylediklerinin doğru olmadığı; MHP’nin mec listeki ilk icraatı ile yüce Türk Milletimize gösterilmiştir.
Hepiniz biliyorsunuz ki bu ülkede Cumhurbaşkanlığı krizi yaşanmaması için genel başkanımız Dr. Devlet BAHÇELİ meclise gireceğiz o mecliste de oylamaya katılacağız açıklamasını yapmıştır. Meclis başkanlığı seçim çalışmalarına da katıldık ve orada gerekli meclis çalışması yapılarak neticesinde meclis başkanı seçilmiş ve bu konudaki çalışmalar son bulmuştur. Artık önümüzde ivedilikle halledilmesi gereken bir Cumhurbaşkanlığı seçimi vardır. Cumhurbaşkanlığı seçimi konusunda da MHP’nin duruşu net ve açıktır. Cumhurbaşkanı adayının kişiliği, nitelikleri stratejik derecede önem taşımaktadır. Çünkü Cumhurbaşkanlığı makamı son derece önemli bir makamdır. Seçimlerden önceki gelişmelerde Cumhuriyet Halk Partisinin dayatmaları ile Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde bir kaos yaşanmış olsa da MHP olarak yaşatılan bu kaos ortamının yanlış olduğunu düşünmekteyiz. Bizler parlamentoya gönderilirken milletimizden almış olduğumuz vekâlet ile meclise giderek orada bu ülkenin demokratik usullerle devam etmesini temin etme yönündedir. Bizler o meclise girer ve oylamaya katılarak Türkiye’de demokrasinin kesintisiz bir şekilde devem etmesini temin ederiz” dedi..
Cumhurbaşkanı seçiminin 22 Temmuz genel seçimleri öncesinde AKP tarafından rejim meselesi haline dönüştürüldüğünü, bu şekilde mazlum ve mağduru oynadığını savunan TANER, ”Milletimiz her türlü tehdide karşı son umut olarak gördüğü MHP’yi 71 milletvekili ile TBMM’ye göndermiştir. Önümüzdeki süreçte hiç bir şey dün gibi olmayacaktır. MHP olarak AKP’nin halkımızı aldatıp, kandırmasına izin vermeyeceğiz. Bunun ilk örneğini Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde ortaya koyduk. Cumhurbaşkanı seçimi önce rejim kriziydi, şimdi AK Parti’nin krizi haline gelmiştir. AKP’nin Abdullah Gül’e 341 milletvekiliyle destek verip vermeyeceğini hep beraber göreceğiz. TBMM’nin toplanması için gerekli yeter sayıyı yani 367’yi sağlaması için katkı vereceğiz. Ama Cumhurbaşkanını seçme sorumluluğu AKP’nindir. MHP olarak gerekirse biz kendi adayımızı çıkartırız.”dedi
Bir vatandaşın bu yıl incir rekoltesinin düşük olmasından dolayı %60 yakın zararlarının olduğunu, bundan dolayı Zıraat Bankasından aldıkları Zırai kredileri ödeyemeyecek durumda olduklarını kredilerin ertelenmesi için çalışma yapılması konusundaki sorusu üzerine Recep TANER konuyu meclise taşıyacağını belirtti ve bundan sonraki sürecin memleketimiz için hayırlı olmasını diliyorum.
(Derleme)

Share