logo

Aydın Diyanet-Sen’in ilk Şube Başkanı Rıdvan Aydın

Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Diyanet-Sen’in olağan Birinci Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Yapılan seçimlerde Aydın Diyanet-Sen’in ilk Şube Başkanı Rıdvan Aydın oldu.
Aydın Halk Eğitimi Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşen Diyanet-Sen 1.Olağan Genel Kurul Toplantısında 68 delege oy kullanırken, geçerli olan 61 oyu alan Rıdvan Aydın Aydın Diyanet-Sen’in ilk Şube Başkanı oldu. Genel kurula Ankara’dan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız başta olmak üzere Aydın Belediye Başkan Yardımcısı Halis Günday, Denizli ve İzmir Şube Başkanları, Memur-Sen Aydın İl Başkanı Süleyman Alkoç, Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A.Baki Karaer, Eğitim-Bir-Sen Aydın Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya, bazı sendika temsilcileri ve üyeler katıldı.
Diyanet-Sen Aydın eski İl Başkanı Faruk Uludağlı’nın teşekkür konuşması ile başlayan genel kurulda konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Ahmet Yıldız son dört yıldan bu yana yetkili sendika olarak başarılı çalışmalara imza attıklarını söyledi. Bu dönemde yapılanların, son yirmi yılda yapılanlardan daha fazla olduğunu ifade eden Yıldız “Her platformda din görevlilerinin haklarını koruyoruz ve korumaya da devam edeceğiz. Din görevlilerine verilen ek ücretlerin, hizmetli kadrosunda ve emekli olan din görevlilerine de verilmesi gerekmektedir” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Rıdvan Aydın başkanlığında hazırlanan tek liste ile gidilen seçimlerde Rıdvan Aydın ve ekibi geçerli oyların tamamını aldı.

(İHA)

Share