logo

09 Kasım 2017

Didim’deki Yabancılar İki Engelliye Umut Oldu

Aydın’ın Didim İlçesinde yerleşik olarak yaşayan yabancı uyruklu vatandaşların oluşturduğu ‘Help İn Hands’ grubu Didim Engelliler Derneği üyesi iki engelliye Akülü sandalye bağışlayarak iki engelliye umut oldu.
Didim’de yerleşik olarak yaşayan yabancılar tarafından kurulan ve bu zamana kadar ilçede yaşayan engelli vatandaşlara bağışlarda bulunan ‘Help in Hands’ grubu yine iki engelliyi sevindirdi. Didim ve Yöresi Engelliler Derneği üyesi 5 yaşındaki Muhammet Sinan Süvari ile 57 yaşındaki Esme Doğan’a akülü tekerlekli sandalyeleri bir kafede düzenlenen törenle verildi. Help in Hands grubu Lyn Cole ise düzenli olarak gerçekleştirdikleri etkinliklerden ve bağışlardan topladıkları gelirle bu akülü araçları aldıklarını belirterek, engellilere yönelik olarak bu tür bağışların süreceğini söyledi.
Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş ise bir çok kez engellilere yardım eden ‘Halp in Hands’ grubu üyelerine teşekkür ederken, gösterdikleri duyarlılığın herkes örnek olmasını istedi. (İHA)

Share