logo

26 Eylül 2007

Zabıta’da işyerlerine ramazan denetimi

Aydın Belediyesi Zabıta ekipleri ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri ortaklaşa Ramazan ayı dolayısıyla işyeri denetimine çıktılar. Denetlemelerde 22 işyerine ihtar verilirken, 12 işyeri hakkında cezai işlem yapıldı.
Zabıta ekipleri ve Tarım İl Müdürlüğü ekipleri gece yarısı Aydın’da faaliyet gösteren gıda fabrikalarına ve fırınlara habersiz baskınlar düzenledi. Bir çok gıda fabrikasında ve fırında sağlık kurallarının ihlal edildiği gözlenirken, bazı işyeri çalışanları denetim ekiplerine yaptıkları ekmeklerin sağlık kurallarına uygun olduğunu anlatmaya çalıştı.
Denetlemeler sonunda konuyla ilgili açıklama yapan Aydın Belediyesi Zabıta Müdürü Serdar Adanır, “Gece yarısı saat 01:30’dan sonra Tarım İl Müdürlüğü’nde görevli Gıda Mühendisi 3 arkadaşımız ve 15 kişilik Zabıta ekiplerimizle yaptığımız denetimlerde olması gereken şartlara uymadığını tespit ettiğimiz 22 işyerine ihtar ve 12 işyerine de cezai işlem uyguladık. Ramazan sebebiyle de denetimlerimizi sıklaştırdık. İhtar verdiğimiz işyerlerini takibimiz devam edecek ve olması gereken şartların yerine getirilmesi sağlanacak” dedi.

(İHA)

Share