logo

17 Temmuz 2013

Yörükler Protokol İle İftar Sofrasında Bir Araya Geldi

Çine Müftülüğü ile Yörükler Köyü Muhtarlığı’nın ortaklaşa organize ettiği ve köy halkının imece usulü ile katkı vererek hazırladığı iftar yemeğinde Çine protokolü ve köy halkı birlikte Yörükler Köyü’nde iftarlarını açtı.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tavsiyesi üzerine İlçe Müftülüğü ve Yörükler Köyü Muhtarlığı işbirliği ile düzenlenen iftar yemeğine İlçe Kaymakamı Celalettin Cantürk, CHP Aydın Milletvekili Osman Aydın, Garnizon Komutanı Jan.Yüzbaşı Cemalettin Giden, Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer, İlçe Müftüsü Mehmet Aslan, İlçe Özel İdare Müdürü Dursun Bozkuş, İlçe Tarım Müdürü Özkan Atıgan, Köy Muhtarı Nazmi Acar ve köy halkı katıldı.

İftar yemeğini kendi imkanları ile hazırlayan köy halkı ile yemeğe katılan herkese teşekkür eden İlçe Müftüsü Mehmet Aslan; bu organizasyonu diğer köylerde de yapmak istediklerini, belirterek “Mübarek Ramazan Ayında halkımızla bir araya gelerek iftar açmak, tanışıp kaynaşıp muhabbet etmek istiyoruz” dedi.

Yoğun katılımın olduğu ve herkesin birlikte aynı tabaktan yemek yediği iftar sofrasında protokol ile köylüler arasında hoş sohbet anlar yaşandı.

Hasta Ve Refakatçilerine Açık Büfe Sahur Hizmeti

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’nde Ramazan ayı boyunca sahurda hasta ve refakatçilerine sağlanan açık büfe yemek imkanı memnuniyetle karşılandı.

Aydın Atatürk Devlet Hastanesi, geçtiğimiz yıl Ramazan ayında başlattığı ve büyük ilgi gören sahur geleneğini bu yılda sürdürüyor. Tedavileri nedeniyle hastanede bulunmak zorunda hasta ve refakatçileri için sahur vaktinde çıkarılan sıcak yemek, büyük ilgi görüyor. Daha önceki yıllarda sahur vakti açık mekan bulamadıklarını için oruç tutamayan vatandaşlar, Atatürk Devlet Hastanesi yönetiminin sağladığı bu imkan sayesinde iki yıldır oruç ibadetini yerine getirme imkanına sahip oldu. Atatürk Devlet Hastanesi Diyetisyenlerinin kontrolünde Ramazan ayına özel olarak belirlenen menüler, hasta ve refakatçileri tarafından beğeni topluyor. Hastanede görevli personelden oruç tutmak isteyenlerinde faydalandığı sahur imkanı hasta ve hasta yakınlarını büyük bir sıkıntıdan kurtardı.

Sağlanan sahur imkanı nedeniyle Atatürk Devlet Hastanesi yönetimine teşekkür eden hasta yakınları, “Hastamız olduğu için burada bulunmak zorundayız. Buraya gelirken ‘Orucumuzu nasıl tutarız?’ diye endişe ediyorduk. Gece yarısı gidip yemek yiyebileceğimiz bir yerde yok. Sağ olsunlar sağlanan bu imkanla hem sıcak yemek yiyoruz hem de oruç ibadetimizi yerine getiriyoruz” dediler.

(İHA)

Share