logo

12 Haziran 2013

Yörük Obaları Derneği Başkanının Hesabı Çalındı

Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, sosyal paylaşım sitesindeki hesabının dolandırıcılar tarafından çalındığını açıkladı.

Konuyla ilgili olarak savcılığa suç duyrusunda bulunan Orhan Akcan "Benim adıma gönderilen mesajları ben göndermiyorum. Hesabım bir süre önce dolandırıcılar tarafından çalınmıştır. Arkadaş listemdekilere önce telefon numarası soruluyor daha sonra da hatlarının kontörlü mü yoksa faturalı mı olduğu soruluyor. Telefon numarasını veren kişilerden 6662 'den mesaj geldi mi diye soruluyor. Ve bu numaraya mesaj atmanız isteniyor. Mesaj attığınızda anda da hesabınızdan yüklü miktarda para kesiliyor. Bu şekilde hesabımdaki yaklaşık 15 arkadaşım dolandırıldı. Bazı arkadaşlarımız durumdan şüphelenerek bana telefonla ulaştılar ben durumu kendilerine izah ettim. www.facebook.com/orhan.akcan.75 Adlı hesabım çalınmıştır. lütfen bu hesabı şikayet ederek arkadaşlık listelerinden çıkarsınlar" dedi.

Olayla ilgili olarak savcılığa suç duyrusunda bulunduklarını söyleyen Orhan Akcan, olayla ilgili soruşturmanın başladığını belirtti.

(İHA)

Share