logo

10 Mart 2007

YÖNETİMDE SÖZ İSTİYORUZ!

DYP Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Neriman Arat, yapmış olduğu yazılı basın açıklamasında Türk kadınının toplumdaki önemine değindi ve özetle şunları söyledi;
“Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesinin mümkün olduğuna inanmıyorum. İş güvencesi bakımından en fazla tercih edilen kamuyla ilgili alanlarda çalışmayı tercih etmemize rağmen kadınlarımız yönetici kadrolarına maalesef gelemiyor. Eğitim sektöründe çalışan kadınların çoğunluğu ilk öğretimde istihdam edilmektedir ve bir sektörde kadın yöneticilerine oranı yok denecek kadar azdır. Bizim arzumuz tüm kadınlarımızın üst yönetici kadrolara gelmesi ve başarılı olmasıdır.
Eğitimde fırsat eşitsizliği ile ezilen tüm toplum kesimlerini etkilerken yine bunun en büyük mağduru kız çocukları olmaktadır.
Kız çocuklarımızın küçük yaşta evlendirilmeleri ve okutulmamaları bunun bir kanıtıdır. Tüm kadınların 1930 yılında Belediye Meclisi’ne, 1933 yılında Muhtarlığa, 1934 yılında Milletvekilliğine seçme ve seçilme hakkı elde etmişlerdir.
Kadınlarımızın elde ettikleri bu hakları Büyük Önderimiz Atatürk’e borçlu olurlar. Hedefimiz Türk kadınını ülke yönetiminde daha fazla söz sahibi yapmaktır” dedi

(Mücadele)

Share