logo

23 Ağustos 2013

Yenice’de Yatırım Atağı

Karacasu'ya bağlı Yenice belde belediyesi büyükşehire bağlanma hazırlıkları kapsamında beldenin en önemli sorunu olan çok amaçlı salon, spor tesisi ve eğitime destek yatırımlarını sürdürüyor. Belediye Başkanı Fuat Meriç, belde olarak ilk kez devletten destek aldıklarını ve bu desteğin yanı sıra Aydın'ın ve Türkiye'nin en büyük yatırımları arasında yer alan memba suyu dolum tesisinden gelen gelirle uzun süredir bekleyen yatırımlara başladıklarını ifade etti. Başkan Meriç, "Dolum tesisinden gelen ek gelirle bir milyon lira olan bütçemizi bir buçuk milyon liraya çıkartarak bin 400 nüfuslu beldemizin en önemli sorunu olan çok amaçlı salon, açık düğün salonu ve tören alanı ile birlikte okulumuz içerisindeki 10 dönümlük alanda halı saha başta olmak üzere çeşitli spor alanları ile taşımalı eğitim alan öğrencilerimizin de kullanabileceği bir salon yapımını tamamlamak üzereyiz. 800 bin liraya ulaşan yatırımlarla beldemiz kabuğunu kırdı" dedi.

'İLLER BANKASI GELİRİ YETERSİZDİ'

Belediye Başkanı Fuat Meriç, iller bankasından gelen gelirin nüfusa göre olmasından dolayı aylık 25 Bin TL'yi geçmediği için maddi imkansızlıklar yaşadıklarını ve beldeye hizmet üretemediklerini ifade etti. Meriç, "Beldenin çok acil olan sorunlarının başında çok eski binaya sahip olan depreme dayanıksız düğün salonunun yenilenmesiydi. Memba suyumuzu değerlendirmemizin ardından elde ettiğimiz gelirle 500 bin TL kaynak ayırdık. İlk etapta kışlık ve yazlık düğün salonlarımızı yapmaya başladık. Her biri 500'er kişilik olan salonlar aynı zamanda çok amaçlı konser, seminer, toplantı ve tören alanı olarak kullanılabilecek. Oyun grupları ile çocuklarımız rahatça eğlenebilecek. Modern tuvaletleri bulunan, hayır ve özel günlerde kullanılabileceğimiz bir yere sahip olacağız. Ayrıca geçtiğimiz yıllarda yeni Asır Televizyonunun düzenlediği okullar arası bilgi yarışmasında birinci olan Yenice İlköğretim Okulumuzun bahçesine taşımalı öğrencilerimiz için çok amaçlı salon, 10 dönümü bulan okul arazisi içerisine de voleybol, basketbol, futbol ve halı saha yapımı da sürüyor. Gençlik ve Spor Müdürlüğümüzden aldığımız destek ve belediyeden sağladığımız kaynakla 200 bin lirayı bulacak olan tesisler sayesinde öğrencilerimiz modern spor alanlarına kavuşacak. Beldemize son aylarda yaptığımız 800 bin lirayı bulan yatırımlarla daha yaşanır hale getirdik. Burada iş imkanı sınırlı olduğu için okula ve eğitime büyük önem veriyoruz. Geleceğin Karacasu'sunu hazırlayacak olan çocuklarımızı en iyi ortamlarda okutmak istiyoruz" dedi.

Meriç, son dört yıl içerisinde ayrıca beldeye gelen su kapitaj ve isale hatlarını yenilediklerini, altyapı ve yol sorunlarının ise yüzde 99'unu tamamladıklarını söyledi.

 

(İHA)

Share