logo

19 Eylül 2007

“Yeni dönem Türkiye’nin hamle dönemi olacak”

Eğitim-Bir-Sen Aydın Şubesi Başkanı Mehmet Şirinkaya 2007-2008 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı. Şube Başkanı Mehmet Şirinkaya yayınladığı açıklamada Aydın’ın ÖSS ve OKS’de yaşadığı gerilemeye vurgu yaptı ve Aydın’ın eski başarılarına kavuşması için Eğitim-Bir-Sen sendikası olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.
Başkan Mehmet Şirinkaya açıklamasında özetle şunlarısöyledi; “Türkiye büyük bir demokrasi sınavından başarıyla çıkmış, demokrasi kültürünün yerleşmiş olduğu, içte ve dışta milli iradenin üstünde bir kuvvet tanımadığını dosta düşmana göstermiştir.
Bugün Türkiye´miz, yenilenmiş bir parlamento, yeni bir hükümet ve yeni bir cumhurbaşkanıyla yepyeni başarılara, gelişme, büyüme ve kalkınma hamlelerine hazır görünümüyle, milletimize umut ve heyecan vermektedir. Diliyoruz ki önümüzdeki dönem, ülkemizin “hamle dönemi” olsun. Gelecek günler için ülkemiz ve milletimiz adına umutluyuz, şevk ve heyecan içinde yeni başarı hamlelerine hazırız.
Çalışma hayatında mutlaka yeni yasal düzenlen meler yapılmalı, grev ve toplu sözleşme hakkımız mutlaka tanınmalıdır.4688 sayılı kanun, etkin ve saygın bir sendikacılığa imkan tanıyacak şekilde, kamu çalışanlarının talepleri doğrultusunda değiştirilmelidir.
Ekonomik büyüme, enflasyondaki düşüş, üretim ve ihracat gelirlerindeki katlanan artışlar, bugüne kadar çalışanlara doğrudan yansımamıştır. Düzelişini memnuniyetle izlediğimiz ve istikrar içi nde devamını arzu ettiğimiz bu ekonomik iyileşmeler, ücret artışı ve hayat standardını yükselişi biçiminde mutlaka kamu çalışanlarına da yansımalı, gelir dağılımında yeni adaletsizliklere fırsat verilmemelidir.
Başlangıç olarak hükümet, memur maaş ve ücretlerinde yapılacak düzenlenmelerde (seyyanen ödeme dahil) verileni ölçü alırsa, sosyal adaletin ve adil paylaşımının sağlanmasında önemli bir adım atmış olur.
(Mücadele)

Share