logo

02 Ekim 2007

“Yaşlılığı sorun olmaktan çıkardık”

Akzın geleceğini planlamak en önem parti Aydın İl Başkanı İsmail Hakkı Eser 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yayınladı. İl başkanı İsmail Hakkı Eser açıklamasında küçüğüne sevgiyle,büyüğüne saygıyla yaklaşan bir kültürün mensubu olmaktan onur duymamız gerektiğini vurgulayan Eser “ Bunun bilincinde olan Partimiz toplumsal değerleri merkeze alan yaklaşımıyla yaşlılarımızı biricik değerlerimiz olarak görmektedir. Dolayısıyla istikbalimiz değerlerimizi korumaktan geçmektedir. Geçmişi olmayanın bu günü ve yarını olmayacağı düşüncesinden hareketle, yaşlılarımıli stratejik hedeflerimiz arasında yer almaktadır.
Ak Parti olarak, siyasi hayata başladığımız günden bu yana yaşlıla-rımıza özel bir ilgi gösterdiğimizi sizlerin huzurunda bir kez daha vurgulamak isterim.
Söz konusu yaklaşım, Parti programımıza da yansımış ve yaşlılarımız içinde özel programlar oluşturularak onlara terkedilmiş ve kimsesiz oldukları duygusunun yaşatılma-masını sağlayacak bir sosyal devlet anlayışının kaçınılmaz olduğu vurgulanmıştır.
Partimiz Sosyal İşler Başkanlığına bağlı oluşturulan ve Türkiye genelinde AK PARTİ İl Teşkilatlarında var olan Yaşlılar Koordinasyon Merkezleri 60 yaş üzeri vatandaşlarımız adına çalışmalarını yürüterek ülkemizde yaşlılığı sorun olmaktan çıkaracak projeler geliştirip çalışma-larına devam etmektedir.
AK PARTİ Yaşlılar Koordinasyon Merkezi olarak 3,5 yıldan bu yana yaşlılarımıza yönelik toplumsal sorun olacak konularda çözüm arayışı aranmasının yanı sıra, yaşlıla-rımıza bire bir ulaşarak sıkıntılarını gidermek, düzenlenen etkinliklerle keyifli vakit geçirmeleri ve sosyal hayata katılımlarını sağlamakta görevlerimizdendir.
(Mücadele)

Share