logo

08 Mart 2007

YAPI KREDİ’DEN SÖKE TİCARET ODASI ÜYELERİNE KREDİ DESTEĞİ!

Yapı Kredi, Türkiye genelinde sanayi ve ticaret odalarıyla yaptığı protokollere bir yenisini ekledi. Yapı Kredi’yle Söke Ticaret Odası arasındaki kredi protokolü, 5 Mart 2007 tarihinde imzalandı. Söke Ticaret Odasındaki imza törenine Yapı Kredi Söke Şube Yönetmeni Erhan Doğan, İzmir Ege Bölge Müdürü M. Cemil Demirmen ve Söke Ticaret Odası Başkanı Süleyman Toyran katıldı. İmzalanan yeni protokol sayesinde, oda üyeleri işletme finansmanı gereksinimlerini uygun şartlarla karşılamak üzere Yapı Kredi’de özel kredi olanaklarından faydalanabilecek.

İmza töreninde bir konuşma yapan Yapı Kredi Söke Şube Yönetmeni Erhan Doğan, Türkiye’deki işletmelerin %99’unu oluşturan KOBİ’lerin ülke ekonomisinin belkemiği olduğunu ve KOBİ’lerin katkısının ülkenin ekonomik ve sosyal gelişimi için çok önemli olduğunu belirtti. Bu yüksek öneme rağmen KOBİ’lerin kredi pazarından aldığı payın hala yeterince büyük olmadığını hatırlatan Doğan, “Bu durum bankamızı KOBİ Bankacılığı alanında daha esnek yaklaşımlar getirmeye yönlendirmiştir. Üretimde kalite ve ürün çeşitliliği sağlamayı amaçlayan ama finansman yetersizliği nedeniyle gelişmiş teknolojilere sahip olamayan ve üretim yöntemlerini geliştiremeyen KOBİ’lerin çeşitlilik arz eden yatırım ve işletme ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte kredileri uygulamaya koymayı amaçlıyoruz” dedi.

Erhan Doğan, Yapı Kredi’nin 2007 yılında KOBİ bankacılığı alanında önemli atılımlara imza atacağını ifade etti. Doğan, artık daha güçlü bir sermaye yapısı ve daha geniş şube ağıyla girişimcilerin hizmetinde olduklarını belirterek, “KOBİ’lerin temel ihtiyaçlarının başında yatırım ve işletme finansmanı geliyor. Bu gerçekten hareketle 2003 yılından bu yana Yapı Kredi olarak 70’e yakın sanayi, ticaret ve meslek odasıyla anlaşmalar yaptık ve bu çerçevede binlerce KOBİ’ye finansman desteği sağladık. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz ve Yapı Kredi’nin KOBİ’lere desteğinin süreceğinin bir müjdecisi olan bu işbirliği ile de Sökeli girişimcilerin de yanında yer almak, onlara yeni ufuklar açmak istiyoruz.” dedi.

KOBİ’leri VIP müşterileri olarak kabul ettiklerini belirten Doğan, 2007 yılında Yapı Kredi şubelerinde yalnızca KOBİ’lere hizmet vermek üzere özel eğitimlerden geçmiş KOBİ Portföy Yönetmenleri bulunacağını sözlerine ekledi. KOBİ’lere sundukları ürünlerin ortak noktasının ticaret hayatını kolaylaştıran çözümler olduğunu belirten Doğan, özel olarak tasarladıkları KOBİ ürün paketleriyle 2007’de de müşterilerinin her türden finansman ve bankacılık ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

(Mücadele)

Share