logo

07 Eylül 2007

Yabancı konuklar Nazilli’yi çok sevdi

5. Uluslararası Halk Dansları Festivali ve Nazilli’nin kurtuluşunun 85. yıldönümü nedeniyle Nazilli’de bulunan konuk yabancı ülke ekipleri Başkan Aytekin Kaplan’ı makamında teşekkür ziyaretinde bulundular. Türk misafirerliğine hayran kaldıklarını belirten ekipler ülkelerine temsilen getirdikleri hediyeleri Belediye Başkanı Aytekin Kaplan’a vererek gördükleri yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiler.
Konuk ülkelerin halk oyunları ekip temsilcilerini makamında kabul eden Nazilli Belediye Başkanı Aytekin Kaplan, kendisine teşekkür ederek hediye veren misafirleri ile tek tek ilgilendi. Nazilli’de bulunmalarından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Kaplan “Sizlerin bizi onurlandırarak aramızda bulunmanızdan dolayı çok mutluyuz. Nazilli’mizin düşman işgalinden kurtuluşunun 85. yılında beşincisini düzenlediğimiz Uluslararası Kurtuluş ve Halk Dansları Festivaline davetimizi kırmayarak katılmanızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür etmek istiyorum. İnşallah bundan sonraki yıllarda da aynı coşku ile yine sizlerle kutlamalarımızı devam ettireceğiz. Hepinize inceliğiniz ve nazik ziyaretinizden dolayı çok teşekkür ediyorum. Dostluk ve sevginin paylaşılacağı bir dünya için el ele verdiğimiz kardeş ülkelerimizin gençlerini sevgiyle kucaklıyorum” dedi.
Konuk ülke ekiplerinin tek tek hediye verdikleri Başkan Kaplan, misafirlerine çeşitli ikramlarda bulundu. Festival Genel Yönetmeni Necdet Pekel, konuk ülke temsilcileri adına Başkan Kaplan’a teşekkür ederek “Ukrayna, KKTC, Macaristan, Gürcistan, Bulgaristan ile birlikte Edirne Belediyesi Halk Oyunları Ekibi ve Bursa Zafer Halk Oyunları Ekibi adına misafirperverliğiniz için çok teşekkür etmek istiyorum. Nazilli’deki festivalde görev almak onlar için büyük bir mutluluk oldu. Geldikleri günden bu yana Nazilli halkının yakın ilgisi ve sıcak davranışları nedeniyle şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar. Şu an tek diledikleri tekrar davet edilerek seneye burada olmak” ifadelerine yer verdi.
Yabancı konuklar günün anısına Belediye Başkanı Kaplan ile hatıra fotoğrafı çektirdiler.

(İHA)

Share