logo

23 Ağustos 2013

Vatandaşın Dikkati Motosikleti Çalınmaktan Kurtardı

Aydın’da alışveriş merkezi otoparkına park edilen motosiklet, vatandaşların dikkati sayesinde çalınmaktan son anda kurtuldu. Olayda ilgili olarak kayıplara karışan sabıkalı şüpheliye gözcülük eden iki çocuk gözaltına alındı.

Olay, öğle saatlerinde Aydın merkez Cumhuriyet Mahallesi’nde faaliyette bulunan bir alışveriş merkezinin otoparkında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; alışveriş yapmak için mağazaya gelen A.Ç. isimli şahıs oğlu ile birlikte, motosikletini otoparka park ederek içeriye girdi. Kısa süre sonra motosikletin olduğu bölgeye gelen iki şüpheli, motosikleti çalıştırmadan götürmeye çalıştı. Çevreden geçen vatandaşların durumdan şüphelenip, olayı polise bildirdiğini fark eden şüpheliler, motosikleti bırakıp kaçmaya çalıştı.

Kısa sürede bölgeye gelen sivil ve resmi polis ekipleri, demiryolu alt geçidi ve Basın Parkı güzergahına kaçmaya çalışan şüphelileri takibe aldı. Bölgede yapılan araştırmada hırsızlık olayı gerçekleştirmeye çalışan ve aynı suçtan çok sayıda sabıkası olduğu tespit edilen O.G’ye gözcülük eden yaşı küçük iki çocuğu gözaltına aldı. Kayıplara karışan O.G’nin yakalanması için çalışma başlatıldı.

Motosikletlerini çalınmaktan son anda kurtaran baba ve oğlu, motosikletlerine binerek ifade vermek üzere polis karakolunun yolunu tuttu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

(İHA)

Share