logo

19 Eylül 2007

Vali Malay’dan Gaziler Günü nedeniyle kutlama mesajı

Aydın Valisi Mustafa Malay 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı. Vali Malay yayınladığı mesajda milletimizin sahip olduğu vefa duygusuyla, her Türk vatandaşı için örnek olan gazilerimize, her zaman gereken saygı ve değeri verecek insan onuruna yakışır bir şekilde hayatlarını sürdürebilmeleri için her konuda milletimiz destek olmaktadır.”dedi ve özetle şöyle devam etti. Devletimizin, kahraman gazilerimize verdiği önemin ifadesi olarak, büyük ATATÜRK´e 1921 yılında Türkiye Millet Meclisi tarafından Gazilik ünvanının verildiği gün olan 19 Eylül tarihini “Gaziler Günü “ olarak kabul edilmiştir.
Yüce Tük Milleti´nin Atatürk´e şükran ve minne tini ifade ettiği bu tarih, aynı zamanda gazi ve şehitlerimize duyduğumuz saygının da açık bir göstergesidir. Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları fedakarlıklarla ulusal varlığımız elde edilmiş bugünlere kadar ulaşılmıştır. Böylesine özverili tutumlarıyla hepinize örnek olan Gazilerimizi örnek almak, saygı duymak ve değerli kişiliklerine yaraşır imkanlar altında yaşamlarını sürdürmelerini sağlamak, sorunları ile ilgilenerek, ihtiyaçlarını karşılamak toplumsal sorumluluğumuzdur.
Gazilerimizin vatan savunması için verdikleri büyük mücadele, dünya tarihinde ulusça övünç duyduğumuz kahramanlık ve vatanseverlik destanı olarak yer almıştır. Şehit ve Gazilerimizin ortaya koydukları azim ve kararlılıkla ulusal varlığımız bugünlere ulaşmıştır.
Bu duygu ve düşüncelerde; başta Türkiye Cumhuriye ti´nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm Gazilerimizin Gaziler Günü´nü kutluyor ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor gazilerimize aileleri ile birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde bir hayat sürmelerini temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
(Mücadele)

Share