logo

19 Kasım 2007

Vali Malay, Dünya Şampiyonu Ahmet Taçyıldız’ altınla ödüllendirdi

Aydın Güreş Eğitim Merkezi’nde yetişen ve 27 Temmuz 2007 tarihinde Çin’de yapılan Gençler Groko-Romen Dünya şampiyonası’nda İsrail, Rus, Ukrayna ve İranlı rakiplerini eleyerek 96 kiloda dünya şampiyonu olan Aydınlı güreşçi Ahmet Taçyıldız Gençlik Spor İl Müdürü Cevat Ercan ile birlikte Vali Mustafa Malay’ı makamında ziyaret etti.
19 yaşındaki Dünya Şampiyonu güreşçiyi tebrik eden Aydın Valisi Mustafa Malay Ahmet Taçyıldız’ı altınla ödüllendirdi. Genç güreşçinin elde ettiği başarı ile memleketi Aydın’ın gurur kaynağı olduğunu belirten Vali Mustafa Malay sağlıklı yaşam için sporun olmazsa olmaz koşul olduğunu söyledi. Ülkemizin en büyük sorunlarının başında gelen ‘sokak çocukları ve madde bağımlığının’ da eğitim ve sporla önlenebileceğini belirten Malay ?Ülkemizin en büyük sermayesi eğitildiği takdirde gençlerimizdir. Eğitim sadece okumak anlamına gelmemeli, sporla uğraşmak da bir eğitimdir. Eğer gençlerimiz eğitilirse yaşadıkları ülkenin medarı iftiharı olur. Kabiliyetlerine göre her genç bir spor dalına yönlendirilmelidir. Spor yapan bir hiçbir zaman sokak çocuğu olmaz. Güreş sayesinde Türk Milleti’nin kuvveti dünyaya gösterilmiştir. Bu nedenle ata sporumuz güreşe gereken ilginin gösterilmesi gerektiğine inanıyorum? dedi.
Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlülüğü Güreş Eğitim Merkezi’nde yetişen ve Aydın’ın ilk dünya şampiyonu olan 19 yaşındaki Ahmet Taçyıldız, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 3. sınıfta eğitimini devam ediyor. Hedefinin şampiyonluğunu sürdürmek olduğunu belirten Taçyıldız, Milli Güreşçimiz AK Parti Sivas Milletvekili Hazma Yerlikaya ile aynı kiloda olduğunu ve Yerlikaya’yı örnek aldığını söyledi.
Türk gençlerinin başarısını gördükçe büyük haz aldığını belirten Malay, Taçyıldız’ı altınla ödüllendirerek başarısının devamını diledi.

(İHA)

Share