logo

12 Ağustos 2013

Uzunırmak; “çerçioğlu şov yapıyor”

TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu şov yapmakla suçladı.

MHP Nazilli İlçe Teşkilatı’yla bir araya gelen MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun şov yaptığını iddia etti. Türkiye’de ki problemlerin aynısını, Aydın Büyükşehir olduğunda yaşanacağını belirten Uzunırmak, “Sosyal demokratik yapımız, ekonomik yapımız, şehrin yeniden şekillenmesi, Aydın’ın adeta şehir devleti olarak yapılanması ancak bilgiyle, deneyimle olur. Onun dışında seçimi bir şov sanatına dönüştürerek, gerçekten ve gerçeğe intikal edecek tartışmalardan kaçarak, asıl bilgi gerektiren, deneyim gerektiren bu tartışmalara girmeden sadece günübirlik söylemlerle ve şov sanatıyla seçim kazanmaya yönelmek, buna kanmak ve kandırmak Türkiye’ye ve Aydın’a en büyük haksızlık ve en büyük kötülük olacaktır. Şimdi soruyorum: Muhtarlar, sivil topum örgütleriyle Özlem hanımın ilişkileri nasıldır? Alacağınız cevap 0=0’dır” dedi.

Çerçioğlu’nun köy ziyaretlerini de eleştiren Uzunırmak; “Şimdi köy ziyaretleri yapıyor hanımefendi. 4 senedir nerdeydin? Hangi köyüne gittin merkez ilçenin? Merkez ilçeden Koçarlı’ya sosyal yardım yapıyor. Merkez ilçenin sorunları dururken, Mersinbelen köyüne sosyal yardım gönderiyor. Aydın’da oturanların İller Bankası’ndan paylarıyla bu yardımı yapmamalısın. Aydın merkezdekine haksızlık yapıyorsun. Ne uğruna? Seçim uğruna! Seçimi bir cinsiyet savaşına dönüştürmeye çalışan hanımefendiye soruyorum. Bayan olduğunu öne çıkararak seçim kazanmaya çalışan, bayanların gönlünü fethetmeye çalışan Özlem Hanım’ın sorgulanmasını bilhassa bayanlarımızdan rica ediyorum” şeklinde konuştu.

 

(İHA)

Share