logo

22 Temmuz 2013

Uluslararası Kültür Elçileri Kuşadası’nda

Uluslararası Lions Kulüpleri Birliği tarafından yürütülen Gençlerarası Değişim Kampına okyanus aşırı ülkelerden katılan gençler Kuşadası’nda buluştu.

Kuşadası durağına katılan İsveçli, Norveçli, Finlandiyalı, İtalyan, Çek Cumhuriyetinden, Hollandalı, Hindistanlı, Meksikalı 20 gence, Uluslararası Lions 118R yönetim çevresinden Kulüpleri Kamp Komite Başkanı Nazan Albayrak, Kamp Direktörü Nurhan Ertuğrul ve Kuşadası Lions Kulüp Başkanı Necdet Uludağ eşlik etti.

Kamp konusunda bilgi veren Kamp Komite Başkanı Nazan Albayrak, “Gençlerarası Değişim Kampı, gençlerin diğer toplumlar hakkında bilgi edinmeleri, insanlar arasından barış, dostluk ve kardeşliği amaçlıyor. Bu şekilde ülkeleri ziyaret eden gençler, tarihi ve doğal güzellikler haricinde o toplumun aile yapıları ve yaşayışı hakkında da büyük bir izlenim ediniyorlar. Kamplar her yılın Temmuz ayı ve Ağustos ayının ilk 15 günü arasında kalan sürede gerçekleşiyor.” şeklinde konuştu.

Kuşadası Lions Kulüp Başkanı Necdet Uludağ ise, “Gençlerarası Değişim Kampının üç günlük Kuşadası durağında gençler Aqua Fantasy’de muhteşem bir gün geçirdi. Bistro Cafe’de akşam yemeğinden sonra şehir turu gerçekleştirdik. Autentic ve Kuşadası Bar’da eğlenme imkanı da yarattık. Gençler bando eşliğinde Kuşadası sokaklarını dolaşarak en son Atatürk anıtına çelenk konuldu. Selçuk’ta Efes Meryemana evi ziyareti gerçekleştirdik. Ayrıca, FLY Hediyelik Eşya işletmecisi Varol Bozdağ tarafından tabak boyama sanatı da öğretildi” dedi.

(İHA)

Share