logo

19 Temmuz 2013

Uğur Dershanlerinden Tercih Yapacak Öğrencilere Tavsiyeler

Uğur Dershaneleri Aydın SBS Şubesi Rehber Öğretmeni ve Müdür Yardımcısı Engin Uslu, yaptığı açıklamada tercih sürecinde öğrenci ve velilerin hassas olması gerektiğini belirterek, “çocuklarımızla konuşalım, onların duygu ve düşüncelerini paylaşmasına fırsat verelim” dedi.

Ortaöğretim yerleştirme sistemi çerçevesinde 8 Haziran 2013 tarihinde yapılan Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçlarının 12 Temmuz 2013 tarihinde açıklandığını ve 21 Temmuz Pazar günü tercihlerin yapılıp teslim edilmiş olması gerektiğini belirten Uslu “Velilerimiz de öğrencilerimiz de gerekli araştırmaları yapsınlar. Ayrıca, tercihlerinizde sizlere danışmanlık ve rehberlik hizmeti vermek amacıyla kurum olarak tercihler sona erinceye kadar öğrencilerimizin hizmetindeyiz” dedi.

Öğrencilerin istedikleri mesleklere yönelik tercih yapmalarını velilerin de öğrencilere yol gösterici olmalarını tavsiye eden Engin Uslu, “Çocuğumuzun genel yetenekleri ve kişisel özelliklerini doğru algılayıp, bu doğrultuda bir okul türü seçecek olmamız önemli. Sistem gereği önemli olan diğer bir husus ise başarımıza göre bir okula yerleşeceğimiz gerçeğidir. Bu süreçte çocuklarımızın başarısı ne olursa olsun öncelikli olarak çocuklarımızla konuşalım, onların düşüncelerini paylaşmasına fırsat verelim. Unutmayalım ki bu başarı derecesi sadece çocuklarımızın değil, anne-baba olarak sizler de ortaksınız. Tercih yaparken çocuğun geleceği ile birlikte ileriki yaşamında mutlu olacağı mesleği seçmek önemli” diye konuştu.

 

(İHA)

Share