logo

12 Haziran 2013

Türk Ve Yabancı Engellilerin Deniz Keyfi

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği üyeleri, Engellilerin kullanımına yönelik olarak tasarımı yapılan ve geçtiğimiz yıl denize indirilen Wellabled adlı tekne denize açıldı. Dernek üyelerinin yanı sıra Yabancı uyruklu Engellilerde aileleriyle birlikte denize açılarak deniz keyfi yaptı.

Yapımı 16 ayda tamamlan ve 2012 Eylül ayında denize indirilen, Engellilerin kullanımına yönelik olarak tasarımı yapılan ve sponsor destekleriyle yapımı 2 Milyon TL'ye mal olan Ankaralı işadamı Tunç Tonger'e ait Wellabled adlı teknede Didim ve Yöresi Engelliler Derneği üyeleri gezi yaptı. Didim ve Yöresi engelliler Derneği üyelerinin dışında bu kez gerçekleştirilen etkinliğe ilçemizde yaşayan yabancı uyruklu engelli vatandaşlarda katıldı.

Didim ve Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş tekne ile gerçekleştirilen bu etkinliklerin engelli bireyler ve ailelerine farklı bir imkan sağladığını bazı engellilerin bu sayede ilk kez deniz ile tanışma imkanı yakaladığını belirterek hayırsever işadamına teşekkürlerini sundu. Etkinlikte engelliler ve aileleri gün boyu Didim koylarını gezdi.

(İHA)

Share