logo

24 Temmuz 2013

Turistleri Gasp Eden Üç Zanlı Tutuklandı

Aydın’ın İncirliova ilçesinde boş tarlaya kamp kuran iki turisti gasp ettikten sonra bayan turisti elinden yaralayan üç zanlı tutuklandı.

Aydın’ın İncirliova ilçesine bağlı Acarlar beldesinde meydana gelen olayda tatil için geldikleri Türkiye’de Dalaman’dan İzmir’e bisikletleriyle tura çıkan İspanyol uyruklu Maria Belen ile erkek arkadaşı İtalya ve İngiltere çifte vatandaşı Alessandro Evangelista, kurdukları kamp çadırının içinde uyurken 3 kişinin saldırısına uğramıştı. Belen’in elinden yaralandığı olayda, çiftin pasaport ve paralarıyla birlikte tüm eşyalarını gasp eden üç saldırgan kayıplara karışmıştı. Elinden yaralanan bayan turist, hastanede tedavi altına alınmıştı. Aydın Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ile Acarlar Polis Merkezi ekipleri tarafından yürütülen soruşturma kapsamında boyalı saçından teşhis edilen D.E. (16) ve olayı birlikte gerçekleştirdikleri G.Ö. (24) ile Ü.Ö. (27) gasp ettikleri eşyalarla beraber yakalanmıştı.

Zanlılar, İncirliova İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki sorgularının ardından öğle saatlerinde Aydın Adliyesi’ne sevk edildi. Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklanma talebiyle hakim karşısına çıkan üç zanlıda, tutuklanarak Aydın E Tipi Kapalı Cezaevine konuldu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

(İHA)

Share