logo

26 Kasım 2007

Ticaret Odası Sökeli balık adamların başarısını unutmadı

İlk olarak Balıkesir Erdek’te daha sonra Hatay’ın Arsus Beldesinde yapılan müsabakalarda Türkiye Şampiyonluğu’nun yanı sıra elde ettiği ferdi başarıları ile adından söz ettiren Söke Gençlik Spor Sualtı ekibini Söke Ticaret Odası unutmayarak başarılı sporcular onuruna yemek verdi.
Kuşadası Yavansu Mevkiinde bulunan La-Costa Restaurant’ta gerçekleşen geceye Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi, Türkiye Sualtı Sporları Federasyon Başkanı İnkılap Obruk, Söke Gençlik Spor sualtı zıpkınla balık avlama antrenörü Ahmet Cumhur Sakız, Kulüp Müdürü Mehmet Üzüm ve su altı dalında başarılar kazanan sporcular ile Söke Ticaret Odası yönetimi katıldı. Yemekte Nazilli’den ferdi dalda başarı kazanan sporcular da bulundu. Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Toyran yaptığı açılış konuşmasında; �Sualtı zıpkınla balık avlama ekibimiz Türkiye Şampiyonluğu’nun yanında ferdi başarıları ile bizleri onurlandırdılar. Hepsini başarıları için tekrar tebrik etmek istedik, kendilerini kutluyoruz� dedi.
Daha sonra Söke Gençlik Spor sualtı sporcuları Salih Kılıç, Sabri Kılıç ve su altı antrenörü Ahmet Cumhur Sakız’a Söke Ticaret Odası Meclis Başkanı Behlül Er plaket verirken; Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı İnkılap Obruk’a İlçe Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Söke Gençlik Spor Kulüp Müdürü Mehmet Üzüm’e Söke Belediye Başkanı Necdet Özekmekçi plaketlerini verdi.
Plaket töreni sonunda konuşan Türkiye Sualtı Federasyonu Başkanı İnkılap Obruk; �Türkiye Sualtı Federasyonu 490 bin kişilik 12 branşta hizmet veren çok büyük bir aile. Sualtı Federasyonu deyince herkes bizi sadece dalıyor veya balık avlıyor zannediyor ama cankurtaranlıktan, havuz sporları, jetskiden daha birçok branşı içeren 12 farklı dalda çalışıyoruz. Ben 3 yıldır görevdeyim, bu 3 yıl da 4 dünya şampiyonu çıkarmış tek federasyonuz. Bununla da yetinmedik 3 dünya ikinciliği, 4 dünya üçüncülüğü başarımız da var. Ayrıca serbest dalışta dünya rekorumuz da bulunuyor. Su altı hokeyi ve su altı serbest dalış branşlarında şampiyonalara 2008 yılında Türkiye olarak ev sahipliği yapacağız. Bu şampiyonalardan yine başarılar bekliyoruz. Federasyonumuzda 32 teknik kurum 330 gönüllü arkadaşımız Ankara ve İstanbul merkez olmak üzere ofislerimizde görev yapıyor. Böylesine gönüllü ve istekli çalışan federasyonumuzun Türk halkına yaşatacağı başarıların devam edeceğini umut ediyorum� diye konuştu.

(İHA)

Share