logo

11 Ekim 2007

TESCO Kipa Kuşadası mağazası açıldı

TESCO Kipa Kuşadası Mağazası düzenlenen törenle hizmete açıldı. Kuşadası’ndaki KİPA mağazası’nın açılışı ilklere imza attı. Kuşadası KİPA mağazası unutulan inşaat atığı çöplerin ve Çevre dostu Gün Işığı sistemi ile açıldı
Tesco Kipa Kuşadası mağazasının açılışına, Aydın Valisi Mustafa Malay, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Kuşadası Cumhuriyet Başsavcısı Cuma Dağlı, Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, Kuşadası Belediye Başkan vekili Abdullah Sarı, Davutlar Belediye Başkanı Tuncay Uysal, Güzelçamlı Belediye Başkanı Bayram Bayaözlü, Kuşadası Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Türkkan ve Kuşadası Sağlık Gurup Başkanı Şükrü Güngör katıldı. Açılışta konuşan Tesco Kipa CEO’su Simon King, yılın ilk yarısında yüzde 55 oranında büyüdüklerini ve 2 bin 250 kişiye istihdam oluşturduklarını söyledi. King, “Türkiye’deki yatırımlarımız sürecek. Kuşadası mağazamızda bunlardan biri. Türkiye’nin farklı bölge ve şehirlerinde mağazalar açmayı hedefliyoruz” dedi.
Tesco Kipa Kuşadası mağazası 5 bin metrekarelik net satış alanında yaklaşık 20 bin çeşit ürün çeşidi 560 araç kapasiteli otoparkı özel hizmet binaları, restoranları, sineması ve çocuk oyun alanı yeni bir yaşam alanı yaratırken yaklaşık 300 kişiye yarattığı istihdam ile Kuşadası’na yaşamına katkı sağlamak için açıldı. Kuşadası Kipa Mağazası Türkiye de ilk defa kullanılan Gün Işığı Enerjisi, dışarıdan alınan gün ışığının şeffaf özel bir sistem ile yoğunlaştırılıp iç kullanıma verilmesi ile elde ediliyor. Bu sayede 25 Evin tükettiği aylık elektrik tasarrufu elde ediliyor. Bu tasarrufla yılda 120 ağaçlık doğaya katkı sağlanıyor.
(İHA)

Share