logo

05 Temmuz 2013

‘Süper İncir’ Fırtınası Devam Ediyor

Aydın’ın en önemli tarım ürünleri ve tarihi mekanların tanıtımı amaçlanan ‘Süper İncir' sinema filmi, 26 Temmuz’da izleyiciyle buluşuyor. Gösterime hazır hale gelen filmin fragmanı şimdiden izlenme rekorları kırıyor.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Basın ve Halkla İlişkiler Bölümünde görevli iken fotoğraf makinesi ile çektiği ‘Süper İncir’ adlı kısa reklam filminin sosyal medyada tıklanma rekorları kırması üzerine Aydın’ın tanıtım filmini çekmek için yola koyulan Kerem Sarı, Aydınlıların yoğun desteğiyle çekimlerine başladığı uzun metrajlı “Süper İncir' adlı filmini tamamladı.

Adnan Menderes’in memleketi Çakırbeyli köyü ve Aydın’ın tarihi mekanlarında çekilen film, İstanbul’da yapılan stüdyo çalışmalarının ardından vizyona girmeye hazır hale geldi. Süper İncir'in çeşitli ortamlarda dönmeye başlayan fragmanı şimdiden izlenme rekorları kırmaya başladı. Sosyal medyada büyük beğeni toplayan fragmanın ardından 26 Temmuz 2013 tarihinde vizyona girecek olan uzun metrajlı ‘Süper İncir’ filminin de büyük izleyici kitlelerine ulaşması bekleniyor.

“DESTEĞE İHTİYACIMIZ VAR”

Bu projedeki amaçlarının Aydın’ın unutulmaya başlamış değerlerini hatırlatmak, dayatılan süper kahramanların yerine gerçek karakterleri canlandırmak ve Aydın’a özgü ürünleri tanıtmak olduğunu ifade eden yönetmen Kerem Sarı, “Bu projemizde Aydın’ın dünyaya mal olmuş tarihi mekanlarının yanı sıra zeytini, inciri ve kestanesini tanıttık. Uluslararası boyutta ses getirecek bir film yaptığımızı düşünüyoruz. Özen Film tarafından 20 kopya ile 26 Temmuz’da izleyicimizle buluşacağız. Film ekibi olarak ‘Bu film gökyüzünün altındaki en güzel yeryüzünde yaşayan insanlara armağan olsun’ sloganıyla bu filmi tüm Aydınlı hemşerilerimize armağan ediyoruz. Tüm Aydınlılardan filmimizin fragmanını sosyal medyada paylaşmasını istiyoruz. Sosyal medyadan dağlayacak desteğe çok ihtiyacımız var” dedi.

(İHA)

Share