logo

06 Ağustos 2007

Sultanhisar Belediye Ağustos ayı meclis toplantısı yapıldı

Sultanhisar Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısını yaptı. İlçedeki bazı imar konularının masaya yatırıldığı toplantıda ADÜ Meslek Yüksek Okullarında eğitimini sürdüren üniversite öğrencileri için yeni bir yurt yapılması görüşüldü.
Belediye Meclis Salonunda Belediye Başkanı Fazıl Törün başkanlığında toplanan belediye meclisi ilçenin öncelikli sorunlarını belirledi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Fazıl Törün, ilçenin dört ana sorunu bulunduğunu belirterek bunları bir an önce bitirmeyi amaçladıklarını söyledi. Sultanhisar’ın en öncelikli ve en önemli sorunu kanalizasyon, pazaryeri, otopark ve yurt olduğunu ifade eden Törün, “İlçemizin bu öncelikli sorunlarının çözümü için projelendirme çalışmalarımız tamamlandı. İnşallah en kısa sürede bu sorunlarımız çözülmüş olur. 7 yıllık görevim süresince maddi manevi imkanlarımız çerçevesinde ilçemiz için hep en iyiyi yapmaya çalıştık. Bundan sonrada bu böyle devam edecektir” şeklinde konuştu.
Toplantıda söz alan Belediye Meclis Üyesi Emine Hayırsever, ilçenin en öncelikli sorununun yurt sorunu olduğunu belirterek, ilçede öğrenimlerini devam ettiren üniversite öğrencileri için özel yurtların yapılması gerektiğini söyledi. Üniversite öğrencileri için şu anda 200 öğrenci kapasiteli yurt bulunduğunu dikkat çeken Hayırsever, üniversite öğrencilerinin zaman geçirebilecekleri yerlerinde yapılması gerektiğini kaydetti.

(İHA)

Share