logo

22 Haziran 2013

Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi Başladı

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı’nın (GEKA) başarılı bulduğu “Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi Projesi” eğitimleri başladı.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğü Proje Ar-Ge birimince hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Teknik Destek Programı kapsamında başarılı bulunan “Stratejik Plan Hazırlama Eğitimi Projesi” eğitim faaliyeti başladı.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Barca tarafından Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Zeytin Salonu’nda verilen eğitime Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salih Köksal, İl Müdür Yardımcıları Hasan Ünal ve Selçuk Bora Yılmaz, Şube Müdürleri ve stratejik plan ekibinde görevli personel katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Salih Köksal, eğitimlerin başlangıcında yaptığı açıklamada; “İl Müdürlüğümüzde beş gün sürecek olan eğitimde amacımız, ilgili mevzuat ve benimsediğimiz temel ilkeler çerçevesinde geleceğe ilişkin misyon ve vizyonumuzu oluşturmak, stratejik amaçlar ve ölçülebilir hedefler saptamak, performanslarımızı önceden belirlenmiş olan göstergeler doğrultusunda ölçmek ve bu sürecin izleme ve değerlendirmesini yapmak amacıyla katılımcı yöntemlerle stratejik plan hazırlamaya yönelik olarak stratejik planlama ve yönetim konusunda eğitim almaktır. Gerçekleştirilecek faaliyetin sonunda İl Müdürlüğümüzün stratejik plan hazırlama konusunda eğitimli personel sayısında artış sağlanacaktır” dedi.

(İHA)

Share