logo

11 Ağustos 2007

Sorunlara çözüm, topluma fayda sağlayan hizmet istiyoruz

Türk-İş İl Temsilcisi Tes-İş Aydın Şubesi Başkanı Mustafa Aydın, gazetemiz muhabiri Selma Aybek’e yaptığı özel açıklamada 22 Temmuz seçim sonuçlarını değerlendirdi.
Aydın, yaptığı açıklamada; “Kim seçilmiş olursa olsun, öncelikli görevi Aydın’a ve halka hizmet olmalıdır. Öncelikle Aydın’ın sorunları çözülmeli, yarım kalmış olan yatırımlar tamamlanmalıdır”dedi ve özetle şunları söyledi;
Seçim sonuçları, milletin taktiridir. AKP en büyük sorumluluğu şimdi almıştır. Önündeki 3-5 seneyi çok iyi kullanması gerekmektedir. Ama herşeyden önce Türk halkıyla barışık olmalıdır. Türkiye’nin temel sorunları olan Kuzey Irak, AB, ekonomik istikrar, enflasyonun gerçek değerlerde aşağı çekilmesi, refah payının arttırılması yapısal reformların yapılması ve herşeyden daha önemlisi dokunulmazlıkların kaldırılması sorunlarına en kısa sürede çözüm üretilmelidir.
Ayrıca, istihdam alanları oluşturularak işsizlik oranlarının azaltılması, vergi mükelleflerinin çoğaltılması ve vergide adaletin sağlanması, tüm işçilerin yasal olarak, sendikal iş koluna üye yapılması sağlanmalıdır. Sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını istiyoruz. Aydın için temel projelerden olan Çine Barajı inşaatının, Adnan Menderes Üniversitesi’nin tüm birimlerinin tamamlanması ve diğer yarım kalmış olan yatırımların en kısa sürede bitirilmesini istiyoruz.
Aydın’dan seçilmiş olan milletvekillerimizden de temel isteğimiz, seçim döneminde olduğu gibi bundan sonra da Aydın’da olmaları ve Aydın’ın sorunlarına çözüm üretmeleridir. Kimin seçildiği önemli değildir önemli olan dürüst, adaletli topluma fayda sağlayan hizmetlerin üretilmesidir”dedi.
(Mücadele)

Share