logo

21 Ağustos 2013

Sökeli Engelli Öğrencilerin Deniz Sevinci

Sökeli engelli öğrenciler denizin keyfini yaşadı. Sökespor Kulübü tarafından hazırlanan AB Projesi kapsamında düzenlenen yüzme kurslarına katılan Sökeli engelli öğrenciler denizle buluşmanın heyecanı ve sevincini yaşadı.

Söke’de engelli öğrenciler uzman dalgıçlar nezaretinde yüzme eğitimi almanın mutluluğunu yaşıyor. Engelli Ailelerinin büyük ilgi gösterdiği kursun proje gereği 18 sporcu ile sınırlı olması üzüntü yarattı.

Engelli öğrencilere Baş antrenör Ahmet Cumhur Sakız nezaretinde yüzme eğitmenleri Levent Ayvaz, Safiye Köse, Selçuk Arı, Zafer Güven, Burcu Ayvaz tarafından Kadınlar Denizinin özel sporcularına yüzme eğitimi veriliyor. Yüzme eğitimin yanı sıra deniz ile ilgili her türlü eğitiminde verildiği sporcular en çok dalgıç kıyafeti giyerek, dalgıç olarak suda yüzmekten büyük keyif alıyor. Kurs bitiminde deniden çıkmak istemeyen engelli öğrencilerin hem duygusal, hem de fiziksel olarak gelişim sağlamaları dikkat çekiyor.

Sökespor Kulüp Başkanı Hüsmen Toptay ilk kez ilçede böylesine anlamlı bir kurs düzenlendiğine dikkat çekerek; “Engelli kardeşlerimizi bu sıcak yaz gününde evlerinden dışarı çıkarak deniz ile buluşturmak, özel eğitim almış dalgıçlarımızın nezaretinde onları yüzmeyi öğretmek, sıcak yaz gününde keyifli saatler geçirmelerini istedik. Bu yönde hazırladığımız projenin kabul görmesi ile harekete geçtik. Ücretsiz olarak gerçekleştirdiğimiz kurslardan öğrencilerin yanı sıra ailelerde memnun olduklarını dile getirmeleri bizleri daha çok mutlu ediyor” dedi.

 

(İHA)

Share