logo

03 Kasım 2007

Sökeli Bayanlar hünerlerini sergiledi

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Söke Şubesince düzenlenen kursa katılan kursiyerlerinin yaptığı el işleri açılan sergiyle görücüye çıktı.
Tel kırma kursiyerlerinin el emekleri Fatma Suat Orhan Müze ve Sanat Evi’nde sergileniyor. Tel kırma öğreticisi Halime Birsoy nezaretinde sürdürülen çalışmalarda 15 kursiyerlerin tamamladığı yaklaşık 500 parça el emeği ürünler görenlerin beğenisini topluyor. Serginin açılışında konuşan ÇYDD Söke Şube Başkanı Nimet İncedal, ev hanımlarına yönelik açılan kurslara destek veren herkese teşekkür ederek ?Ulusal kültürümüzü yansıtan sanatlarımızın en güzel örneklerinden biri olan ‘Tel Kırma’ sanatımız her geçen gün unutulmaya yüz tutmakta. Bu sanatımızın gelecek nesillere aktarılması için bu işi yapanlara ve yapmaya hevesli olan bayanlara katkıda bulunmak arzusundayız? dedi.
Sergiyi gezen Söke Kaymakamı Celil Ateşoğlu el işlerini çok beğendiğini belirterek kursiyerleri tebrik etti. 10 Kasım 2007 gününe kadar açık kalacak olan sergiyi tüm sanatseverler ücretsiz olarak gezebilecek.
(İHA)

Share